Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wątroba z guzkiem słabo hiperechogennym


Gość Michał

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Właśnie dostałem wyniki badań,o to ich treść: *wątroba z guzkiem hiperechogennym (średnicy 2,7 cm)podprzeponowo- naczyniak. Pęcherzyk żółciowy kamiczy bez cech cholecystitis.Drogi żółciowe w normie.Trzustka, aorta brzuszna i przestrzeń przyaortalna niedostępne przy badaniu, przesłonięte gazami.Nerki, pola nanderczy i śledziona prawidłowe. Pęcherz moczowy prawie pusty(pacjent zgłasza parcie na mocz*.Co to dla mnie oznacza?Czy w jakiś sposób zagraża mojemu zdrowiu?Na czy będzie polegało leczenie i czy da się to całkowicie wyleczyć?A i jaka może być przyczyna tego guza czy naczyniaka? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczyniak to zmiana łagodna. Jest on niewielki, więc wymaga tylko obserwacji (co około 6-12 miesięcy kontrolne USG). Aby pogłębić diagnostykę celem dokładnej oceny czy to naczyniak trzeba by wykonać TK jamy brzusznej z kontrastem. Naczyniak powstaje samoistnie bez istotnych powodów. Nie wpływa on w żaden sposób na stan ogólny zdrowia. Dopiero naczyniaki powyżej 10 cm mogą wywoływać objawy niewydolności wątroby i mogą wymagać leczenia operacyjnego. Jeśli ma pan objawy związane z kamicą pęcherzyka żółciowego jedynym skutecznym sposobem leczenia jest operacyjne usunięcie pęcherzyka wraz z kamieniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×