Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Katarzyna :)

Ból nadgarstka z powodu dużej ilości pracy na komputerze

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Katarzyna :)
Jakiś czas temu ok 1,5 roku, zauważyłam osłabienie nadgarstka i kciuka prawej ręki. prawdopodobnie z powodu dużej ilości pracy na komputerze - kilka godzin dziennie.na ból pomagały zimne okłady i zwykła opaska usztywniająca nadgarstek. zauważyłam, że kiedy nie pracuję na komputerze, to nic się nie dzieje z ręką &#8211* ból ustępuje. piszę do Pana bo nie wiem, czy warto zawracać lekarzowi głowę o takie coś. najbardziej denerwuje mnie to, że coraz mniej rzeczy mogę zrobić prawą ręką, bo coś źle wezmę i mnie boli nadgarstek lub po prostu upuszczam przedmioty. nawet zwykłe codzienne obranie ziemniaków sprawia problem, bo ręka drętwieje i niemiłosiernie bolą nadgarstek i palce. nie wiem czy to ma znaczenie, ale zdziwiło mnie to, że nadgarstek dziwnie mi *opada*. łapię się na tym, że coraz częściej używam lewej ręki mimo, że jestem praworęczna dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Należy jak najbardziej udać się do lekarza. To może być zespół cieśni nadgarska, który leczy się przez przecięcie troczka zginaczy i więzadła poprzecznego lub również ucisk na nerw spowodowany w innym miejscu na jego przebiegu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.