Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość joanna

Usunięty tłuszczak a powiększone węzły chłonne

Rekomendowane odpowiedzi

Gość joanna
Mój 4 letni syn 3 lata temu przeszedł operację usunięcia tłuszczaka z brzuszka Dzisiaj syn miał robione kontrolne usg po którym dowiedziałam się ze synek ma powiększone węzły chłonne w jamie brzusznej jeden z większych znajduje się pod trzustką następne usg mamy za 5 miesięcy nie skarży się na bóle brzuszka ale za to w nocy od pewnego czasu okropnie zgrzyta ząbkami czy to może być przyczyną powiększenia węzłów chłonnych?Pani Doktor nie udzieliła mi odpowiedzi na szereg pytań ponieważ zaczynam się bać bardzo bym prosiła o odpowiedz czym może być to spowodowane i czy może mieć to związek z wcześniejszą operacja .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Raczej takie powiększenie węzłów chłonnych w jamie brzusznej nie ma nic wspólnego ze zgrzytaniem zębów ani z przebytym zabiegiem. Być może jakieś ognisko zapalenia tkwi w organizmie co powoduje właśnie odczynowe powiększenie węzłów chłonnych w jamie brzusznej. O przeprowadzeniu jakichkolwiek badań powinien zadecydować pediatra (być może trzeba wykluczyć podłoże pasożytnicze tego stanu).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.