Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość kamila

Adenocarcinoma partin mucocellulare ventriculi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kamila
Witam Dziś dowiedziałam się ze moja 78 letnia mama ma raka żołądka rozpoznanie :Adenocarcinoma partin mucocellulare ventriculi co to oznacza ,jakie mogą być rokowania i co zastosowac? Jakie zastosowac srodki ostroznosci?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Adenocarcinoma partin mucocellulare ventriculi - gruczolakorak częściowo śluzowokomórkowy żołądka Trudno mi określić bez szczegółów klinicznych (wielkość guza, stan kliniczny pacjenta, opis gastroskopii i innych badań laboratoryjnych i obrazowych) rokowanie. Jeśli guz jest niewielki, bez przerzutów i możliwe będzie jego całkowite usunięcie (resekcja żołądka) to rokowanie będzie dobre. Trzeba w tej sprawie pilnie skonsultować się z chirurgiem i onkologiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość kamila
witam serdecznie i dziękuje za odpowiedz. Jeśli można to mam jeszcze kilka pytań. Znam już diagnozę nowotwór złośliwy żołądka-odżwiernik.Czy jest inne wyjście niż operacja? Mama ma 78 lat i serce bardzo słabe.Czy może być zastosowana chemioterapia lub radioterapia lub inne leczenie?Napisze wyniki badan jakie mam :gastroskopia.Przełyk bez zmian.Dno i trzon żołądka podatne na insuflację, okolica antrum jest rozległe, nieregularne owrzodzenie obejmujące ścianę tylną/ górną i przednią, częściowo przechodzące na dystalną część trzonu. Powierzchnia zmiany pokryta jest włóknikiem, masami martwicznymi, w dwoch miejscach widoczny są skrzepy. Odżwiernik drożny. Opuszka i część dalsza dwunastnicy bez zmian. Wynik badania histopatologicznego. Rodzaj materiału: oligobioptaty zmiany żołądka . Dane kliniczne : jak w opisie z gastroskopii Ca ventriculi susp. Rozpoznanie mikroskopowe Adenocarcinoma partim mucocellulare ventriculi . Massae necroticantes. i badanie Usg :Wątroba normoechogeniczna, jednorodna, bez zmian ogniskowych. Rysunek naczyniowy wątroby prawidłowy.Pęcherzyk żółciowy zawiera ok 3 złogi wlk, 5-7mm, ściana w normie. Drogi żółciowe nieposzerzone. Trzustka normoechogeniczna,bez zmian ogniskowych. Przewód trzustkowy nieposzerzony.śledziona jednorodna,prawidłowa. Stanpo prawostronnej nefrektomii- nie stwierdza sie zmian patologicznych w lozy po zabiegu.Nerka lewa o wym:116mm, grubość miąższu średnio:9mm zarysy nierówne widoczne 2 torbiele wlk 7-8mm oraz w górnym biegunie nerki zmiana hyperechogeniczna wlk 6.3/6.9mm mogąca w badaniu usg odpowiadąc zmianie łagodnej o typie AML-konieczne badanie kontr za 3 mce. UKM nerki lewej bez kamicy,i zastoju moczu -widoczne zaleganie moczu w kielichach-zm,pozapalne..świetle. Macica niepowiększona. Trzon 53/20/23 mm zanikowa. Przymacicza bez zmian chorobowych. Wolnego plynu w jamie brzusznej nie stwierdza się. Przestrzeń zaotrzewnowa okołonaczyniowa w normie. dodam ze 1 w 1981 roku miała mama usunietą nerkę (był nowotwór) ,a w 2000 roku rozpoznano nowotwór złośliwy szyjki macicy operacji nie było tylko radioterapia i jeden raz brachyterapia to wszystko co mogę napisać o wynikach i bardzo proszę o poradę co ewentualnie można zrobić i jakie podjąć kroki w tej sytuacji .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Jedynym skutecznym sposobem leczenia raka żołądka jest operacja czyli resekcja żołądka. Chemio- czy radioterapia jest w wypadku tego raka nieskuteczna. Trzeba niestety poddać się temu zabiegowi. Stopień zaawansowania miejscowego procesu nowotworowego jest bardzo duży.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość kamila
Mama nie godzi się na operacje. Jak złagodzić bule? Jak można jej pomóc ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość kamila
Adenocarcinoma partin mucocellulare ventriculi czy guz moze peknac? czy mozna zastosowac wit b17?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość paulina
Proszę namówi mame na tą operację , moja mama też miała calkowite usunięcie żołądka , i jest wszystko w porządku.To jedyne wyjście.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość katib
Mojemu tacie rak pękł i trzeba było operować natychmiast. Dodam ,że tata był odwodniony skrajnie wyczerpany organizm, dostał kilka kroplówek wzmacniających i odżywczych i przeszedł operację całkowitego usunięcia żołądka, śledziony węzłów chłonnych i z wątroby pobrano wycinek do badania, tata był operowany prawie 8 godzin. Wazy w chwili obecnej zaledwie 38 kg. Mamy nadzieję, że będzie coraz lepiej dodam ,że mija 3 tydzień od operacji. Dzisiaj wzywałam karetkę bo dostał silnych bóli brzucha,aż płakał a dodam, że jest twardy, więc ból był ogromny , dostał zastrzyk przeciwbólowy i rozkurczający . Po pewnym czasie ból ustąpił może nie całkowicie ale stał się do zniesienia, Także namów mamę na operację . Bo napiszę tak nic gorszego już nie może się stać,a może akurat być lepiej czego z całego serca życzę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.