Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Słaby refluks a suchy kaszel i odruchy wymiotne


Gość ela

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie do pana nastepujące mam dolegliwosci miedy innymi: okropny suchy kaszel z okropnymi odruchami wymiotnymi najcesciej wystepuje z rana ale trawa on tez przez cały czasem dzień jest bardzo uciazliwy zwłaszcza w towarzystwie czesto temu towarzyszy ból w klatce piersiowej i dziwne uciski w przełyku i mostku, pozatym mam problem ogólnie z nudnosciami iczasami dochodzi do wymiotów ale to sporadycznie., waga moja nie wrasta choc apetyt mam dobry i duży. Gastroskopia wykazała brak zmian w przełyku i żoładku, miałam tez wykonaną manometrie i wykazała słaby reflux.Moje pytanie jest czy słaby reflux moze dawac takie objawy czasmi nawet nasilone i czy jest on do konca wyleczalny ze wgledu na słabe zaawansowanie?jakie leki sa zalecane? i jak długo trwa leczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na reflux sa leki między innymi można przyjmować zwykłe Rennie i inne o podobnym działaniu.Najważniejsza jest dieta, żadnych gazowanych napojów, soki ,warzywa i owoce szkodzą również (nie wszystkie ale jest ich cala lista)Nie należy też jeść przed samym zaśnieńciem.Poproś swego lekarza , czasami mają w poradniach listę co należy unikać przy refluksje.Ja taką dostałam gdy u mojego syna stwierdzono reflux 3 stopnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze dodam co do kaszlu...treść pokarmowa czasami cofa się do oskrzeli i od tego ten kaszel.Mój syn,gdy jeszce nie umiał dobrze odksztuszać ,często chorował przez te zalewania na zapalenie oskrzeli.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×