Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Operacja wodniaka jądra u dziecka poniżej 2 roku życia


Gość Robert

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zanim zadaje to pytanie poczytalem troche o tym i mam duzo watpliwosci w zwiazku z ta operacja. otoz moj synek ma 21 miesiecy i za niedlugo ma operacje wodniaka jadra - problem w tym ze kompletnie nie wiem jak wyglada taka operacja , ile trwa na czym polega, na czym polega znieczulenie takiego dziecka i to co mnie najbardziej nurtuje - jakie jest ryzyko zwiazane z ta operacja i ... znieczuleniem - jak wogole sie znieczula takie dzieci, ile dni maly musi spedzic w szpitalu i jak dlugo po operacji dochodzi do siebie bardzo prosze o jak najszybsza odpowiedz dodam ze bedzie to robione w szpitalu wojew. nr 2 w rzeszowie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wodniaku jądra głównie wrodzonym, bo taki ma pewno syn mozna poczytac na stronie http://www.echirurgia.pl/jadra/wodniak_jadra.htm Nie ma całkowicie ustalonej granicy wiekowej operacji wodniaka. W dzisiejszaych czasach granice te przesuwają się do młodszego wieku. Jesli wodniak jest duży, nie ustepuje z wiekiem, powiększa się należy go wcześniej zoperować a nie czekać do ukończenia 2 lat. Okres przedłużonego oczekiwania może doprowadzić do uszkodzenia struktury jądra. Zabieg trwa około godzinkę, u dzieci wykonuje się go w znieczuleniu ogólnym. Powikłania to rzadkość najczęściej to zakażenie rany pooperacyjnej i obrzęk jądra. Zabieg bezpieczny i mało skomplikowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×