Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Mirka

Złamanie kości z przemieszczeniem śródręcza

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mirka
Ostatnio złamałam ręke, okazało se ze jest to złamanie z dość poważnym przemieszczeniem, więc wysłano mnie do szpitala, miałam mieć operację zespolenia, jednakże lekarz założył mi tylko gips, nawet nie przestawił kości, a wczęśniej 2 lekarzy stwerdziło że nadaje sie to tylko na operacje. Nie wiem co robić, w gipsie ta reka nadal jest w stanie sie troche poruszać, czy jest mozliwe ze bardziej sie przemiesci ta kosc? http://www.zapodajfote.pl/images/6ayaa2ludiu7awjecmn.jpg tutaj mam zdj z rentgenu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Jola
W takich złamaniach powinno być nastawienie ze stabilizacją np drutami, niestety bywa tak, że lekarz zdecyduje inaczej, znam przypadki takie i potem może źle się zrosnąć kość i są problemy. Ja po złamaniu z przemieszczeniem miałam taką operację i ręka jest w miarę prosta, myślę, że miałam szczęście trafiając na tego a nie innego chirurga dyżurnego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mirka
bylam dzis na konroli, lekarz NIC nie zrobil. tylko powiedzial ze mam przyjsc 1 marca.. Dzis mialam miec robione zdjecie, i zalozony gips albo operacja. ale dalej mam szyne, czuje ze mam spuchniete w dalszym ciagu i dalej ten palec jest nizej niz inne.! Jezeli bedzie krzywo zrosniete bede miala operacje i zas gips*/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Tomasz
Czasem czeka z operacją, może warto spróbować rehabilitacje? Np Lasery i dynamikę - znam przypadek z życia gdzie pacjent chodził 2 miesiące z poważnym złamaniem z przemieszczeniem na pierwszy rzut oka nadawała się kość do zespolenia lecz tego nie zrobiono, 2 miesiące gips( z tygodniowa przerwą) ,uratowała go rehabilitacja. Dziś jest w pełni sprawny a złamanie miał w kwietniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Łukasz
Ja miałem złamane trzony kości 4 i 5 założone druty i szynę gipsową. W czwartek mi zdjeli gips i wyjęli druty. Lekarz dal mi zwolnienie jeszcze na dwa tygodnie bo jeszcze kości się nie zrosły w 100%. Kostki mi znikły palcami prawie ruszać nie mogę a jak by było mało to nadgarstek mnie też okropnie boli ale lekarz nie zalecił mi rehabilitacji choć to jest prawa ręka a ja nie jestem mańkutem. Proszę o opinie czy powinienem mieć rehabilitację, jeśli tak to co mam robić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość adam
mam zlamana kosc w nagarstku, przy malym palcu, mam miec operacje ale niezgodzilem sie, czy moze sie dziac cos zlego??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.