Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Artur

Bardzo wysoki ALAT przy PEGASYS 180

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Artur
Witam, od 4 miesięcy przyjmuje lek PEGASYS 180. Zastrzyki robie sobie w piątki, mam WZW typu B. Od jakiegoś tygodnia-dwóch mam podwyrzszony ALAT. Wyonosi on 390. Dziesięć lat temu przyjmowałem interferon 3 razy w tygodniu i również alaty miałem rzędu 240-260, ale 390 nigdy nie miałem. Czym to może być spowodowane w moim przypadku? Co może powodować wzrost ALATU? Czy PEGASYS ma na to jakiś wpływ? Proszę o dopowiedź, ponieważ wizyte mam dopiero w marcu, a przyznam, że trochę mnie to niepokoi. Dodam, że mam 18 lat ostatnie wyniki biopsjii wątroby są nawet dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stapler
Trudno określić czy przyczyną zawyżonej aktywności ALAT jest samo WZW/B czy też lek Pegasys (który działając na komórkę wątroby zakażoną wirusem może wywoływać jej rozpad co powoduje podwyższenie ALAT-u). Najlepiej w tej sprawie udać się wcześniej na kontrolę do poradni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcopolo
Witaj. Pytanie brzmi jakie wyniki (ALAT) miałeś przez te 4 miesiące??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość natalia
ja tez jestem na leczenu pegasys 180 od poł roku ale ja chudne i mam suchosc skury ale alaty mam oki powinnas isc do lekarza swej poradni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość alina
Moj partner jest po leczeniu juz 4 miesiąc- własnie tez brał pegasys180 i zaczeła mu sie łuszczyc skóra i to strasznie -nie wiemy co mamy robić? jak to leczyc?skóra łuszczy sie na twarzy tzn na nosie , koło brwi w uszach-i do tego ma starszny łupież - jestesmy za granicą i tu nie chca nas skierowac do specjalisty co mamy robić?????? zapomniałam jeszcze dopisać o wysypce na całym ciele,wygląda to podobnie jak ospa-pomóżcie nam proszę o jak najszybszą odpowiedz-pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Irmina
mialam te same objawy zostaly do dzis ( bez wysypki , której u mnie nie bylo ) jestem juz 3 lata po leczeniu , skóra łuszczy sie niesety do dziś, udałam sie z tym do dermatologa , przepisał maść- skuteczną , ale nie zawsze stosuje . zostały mi objawy - bóle mięsni , oraz chyba tak ja stwierdzam zapalenie mięśni w dloniach ( przerost tkanki ) i mogl również przyczynić sie do mej paradontozy , która lecze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lele
ja mam alat 240 i nie wiem oco chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotr

Ludzie, to jeszcze nie są wysokie wyniki :-)

Ja miałem wieremię  na poziomie 12 500 000 jednostek :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×