Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Bartek

Obustronne złamanie wyrostka kłykciowego żuchwy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bartek
Witam! Prawdopodobnie doznałem złamania obustronnego kłykcia żuchwy i mam takie pytanie. Jakie leczenie moga zastosowac bo boje sie ze mnie potna i poskrecaja na jakies sruby. Bedzie bolało??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
W tym przypadku leczeniem powinien zająć się chirurg szczękowy. Zazwyczaj wprowadza się specjalne druty łączone złamane części kostne. O wszystkim zadecyduje chirurg szczękowy po badaniu. Zabiegi takie wykonuje się w znieczuleniu dlatego nie powinny wyzwalać żadnych dolegliwości bólowych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość bartek
dzieki . juz mam spieta góre z dołem na druty i gumki nie bolało ale denerwuje i jesc ciezko :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kamil
Witam. Właśnie wyskoczyłem ze szpitala. Tydzień temu (z soboty na niedzielę) zostałem pobity w wyniku czego doznałem - złamania wyrostków kłykciowych żuchwy - lewego i prawego. Zadrutowano mnie. Między ostatnie zęby wsadzono mi jakiś sylikon który się utwardził po kilku minutach. Chyba zadziała *hmmm* Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.