Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Stolec przy przewlekłym zapaleniu trzustki


Gość Krzychu

Rekomendowane odpowiedzi

W przypadku przewlekłego zapalenia trzustki i problemów z trawieniem to najpierw pojawia się tłusty stolec czy najpierw pojawiają się niestrawione resztki jedzenia w stolcu? Jak na *oko* sprawdzić czy mam tłusty stolec? Czy w przypadku przewlekłego zapalenia trzzustki objawy bólowe zwiększają się po alkoholu? Np po 1,2,6h? Po jakim czasie chora trzustka reaguje na alkohol jeśli nie bierze się żadnych lekartstw? W przypadku PZT po jakim czasie trzustka reaguje na tłuste jedzenie? Tzn czy i kiedy pojawia się jakiś ból? Proszę o odpowiedź. Czekam na wyniki z badań w kierunku trzustki i się martwie. Proszę o podanie kilka informacji na temat trzustki: - w jakim miejscu występuje ból jak występuje choroba trzustki? czy ból jest inny jeśli jest to rak a inny jeśli zapalenie przewlekłe? - kiedy pojawia się ból trzustki? Po jedzeniu (po jakim czasie), w trakcie, w nocy? - Co to oznacza, że jesli wystepuje patologia trzustki to ból jest opasający na plecy? w które miejsce na plecach? - czy w przypadku przewlekłego zapalenia i/lub raka ból powłok brzusznych zwiększa się przy ucisku? - czy w morfologii pojawiają się jakieś zmiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku przewlekłego zapalenia trzustki i problemów z trawieniem to najpierw pojawia się tłusty stolec czy najpierw pojawiają się niestrawione resztki jedzenia w stolcu? - zazwyczaj pojawia się najpierw stolec tłuszczowy Jak na *oko* sprawdzić czy mam tłusty stolec? - na wodzie wokół stolca widać *oka* tłuszczu W przypadku PZT po jakim czasie trzustka reaguje na tłuste jedzenie? - przy zaawansowanej formie przewlekłego zapalenia pojawiają się problemy ze strawieniem tłuszczów Tzn czy i kiedy pojawia się jakiś ból? - ból zazwyczaj pojawia się wcześniej niż problemy z trawieniem w jakim miejscu występuje ból jak występuje choroba trzustki? czy ból jest inny jeśli jest to rak a inny jeśli zapalenie przewlekłe? - bóle są podobne, boli najczęściej nadbrzusze środkowe i lewe oraz plecy kiedy pojawia się ból trzustki? Po jedzeniu (po jakim czasie), w trakcie, w nocy? - najczęściej po posiłkach Co to oznacza, że jesli wystepuje patologia trzustki to ból jest opasający na plecy? w które miejsce na plecach? - najczęściej w środkowej części pleców czy w przypadku przewlekłego zapalenia i/lub raka ból powłok brzusznych zwiększa się przy ucisku? - z reguły tak czy w morfologii pojawiają się jakieś zmiany? - raczej nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie bolal mnie lewy bok promieniowało az do plecow poszlam do lekarza i ona od tak powiedziala moze to trzustka mam 25lat i tak mnie nastraszyla ze spac po nocy nie moge nie wiem co robic co prawda mam biegunke z rana ale ic dziwnego nie zauwazylam czy po zrobieniu badania na cukier mozna juz stwierdzic ze cos dzieje sie zlego..... przypomne ze choruje na nerwice lekowo i boje sie teraz mam jakis obłed ze umre bardzo prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzegorz2000

Objawy PZT to przewlekle pojawiajace sie okresowo lub trwajace ciagle bole o duzym nasileniu. Tluste stolce stolec z niestrawionymi resztkami jedzenia, podwyzszony poziom cukru we krwi. Natomiast objawy te moga wskazywac na wiele innych chorob niekoniecznie na Pzt. Moniczko niepanikuj Pzt wystepuje bardzo rzadko w twojim wieku to malo prawdopodobne. Stawialbym na Zespol jelita drazliwego tym bardziej jesli masz nerwice lekowa. Nerwica moze powodowac silne bole brzucha i symulowac objawy karzdej choroby ale jest to niegrozne. Nic ci niebedzie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam proszę o pomoc.. Mam problemy gdzieś od pół roku. Dyskomfort w nadbrzuszu,spadek wagi 5kg.. 21 lat.. Badania krwi amylaza lipaza itd. Wszystko ok. Bylem w szpitalu mialem robione tk wszystko ok. Lekarze uspokajają a ja się ciągle boje.. Proszę o pomoc czy ten nalot to tłuszcz?? https://photos.app.goo.gl/oPtfmr1MOiA1vWC33

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×