Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nieregularna bilirubina


Gość Kazimierz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kazimierz

Witam serdecznie mam 60 lat i mam pytanie odnośnie zwiększonej Bilirubiny.Przeszedłem operacje w roku 1983 ,usunięcie pęcherzyka żółciowego. W roku 2004 Tomograf komputerowy : wyniki badania wątroby z cechami stłuszczenia bez zmian ogniskowych.badania rok 2008: Bilirubina całkowita - 3,70 mg/dl , AST - 41,00 u/l , ALT - 73,00 u/l . Badania 2009 Bilirubina całkowita - 1,19 mg/dl , AST - 19,00 u/l , ALT - 46,00 u/l . Badania 2009 Bilirubina całkowita - 1,65 mg/dl , AST - 30,00 u/l , ALT - 40,00 u/l . Badania 2010 Bilirubina całkowita - 2,15 mg/dl ,AST - 28,00 u/l , ALT - 51,00 u/l . Czy po tych wynikach jest wymagane leczenie, jeżeli jest to jakie ewentualnie do jakiego specjalisty muszę się udać. Od czego jest uzależniony skok bilirubiny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wykonanych badaniach z 2010 2 krotnie jest podwyższony poziom bilirubiny. To niewielkie podwyższenie w zakresie normy (objawy pojawiają się przy 4,5 krotnym przekroczeniu normy). Takie poziom bilirubiny może świadczyć o defekcie wrodzonym enzymów w komórkach wątrobowych lub jest efektem stłuszczenia wątroby (nie ma taki stan ewidentnych wskazań do leczenia). Najlepiej w tej sprawie skonsultować się z hepatologiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×