Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle brzucha i skurcze jelit


Gość alicja

Rekomendowane odpowiedzi

Co jakis czas mam sil ne bole brzucha. Objawiaja sie bolami okolicy jelit dochodzi do skurczow, ktore maja przerwe i po okolo 9 min sa ponowne. Ostatnio takie objawy mialam w listopadzie bylam wtedy w szpitalu dostalam leki i rano bylam w domu. Pozniej czulam sie tak jakbym dostala w brzuch. Nadmieniam, ze 8 lat temu mialam nowotwor szyjki macicy i mialam naswietlenia i brachyterapie. Wyniki sa w porzadku. jeszcze jedno nie moglam oddac stolca chociaz byl miekki wygladalo to tak jakby byl klejacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu dolegliwości mogą to być zaburzenia czynnościowe jelit na tle zrostowym. Wytworzone zrosty pooperacyjne i po naświetlaniu doprowadzają okresowo do zatkania jelit i utrudnienia w pracy jelit co wyzwala bardzo silną reakcję bólową. Niestety leczenie jest tylko objawowe (okresowo zastosowanie leków rozkurczowych). Trzeba dużo pić płynów (dobre nawodnienie organizmu) i pilnować się, aby nie mieć zaparć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek Gdynia

Jakiś miesiąc temu zaczęło mnie boleć w podbrzuszu po prawej stronie. Lekarka stwierdziła że to skurcze jelit i poleciła nospę ale to za wiele nie pomogło...Z koleji jak wypiłem małą szklaneczkę piwa to ulgę mi przyniosło... Aktualnie boli mnie umiarkowanie lub troszkę mocniej a momentami prawie wogóle. Czy mój przypadek jest podobny do Pani Alicji powyżej? Serdecznie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, też miałam takie bóle i wzdęcia brzucha, jeżdziłam do szpytala gdzie faserowali mnie przeciwbólowymi i rozkurczowymi lekami poczym wypuszczali do domu, po 3 latach zbywania- jelita zaprotestowały i skończyło się to wszystko operacją:) w tej chwili usóleni mi zrosty i pozostaje pytanie czy zrobią się nowe czy nie:) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu lekarze nie informują przed operacją że jest środek który wprowadza się w czasie zayć tak tbiegu do jamy brzusznej i zapobiega zrostom coś na zasadzie płynu poślizgowego, zlikwidowałoby to myślę większość problemów ze zrostami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Danuta

Od pewnego czasu mam bolesci u dolu brzucha przed paru lat mialam operacie usuniecia macicy i przydatkow i niewie co jest przyczyna tych buli czy to moze byc spowodowane zrostami poperacyjnymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×