Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Ania

Możliwości zmniejszenia blizny po łyżeczkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ania
Mam 17 lat chcialam sie zapytac czy jest jakas mozliwosc zmniejszenia blizny po łyzeczkowaniu? kilka miesiecy tamu zrobił mi sie naciek (mały guzek) na policzku (powiekszał sie) chodziłam do dermatologów,stosowałam wiele leków i masci i nic nie dawało wiec udalam sie do chirurgia i usunął to.Teraz ciaglne to przezywam i patrze w lustro i płacze bo zastała nieduza blizna, jednak bardzo mi ona przeszkadza. Prosze o pomoc i porade...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Najlepsze są żele z zawartością silikonu. Polecane są żele typu Veraderm lub Dermatix. Proszę użyć takiego żelu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ania
witam ponownie, dziekuja za odpowiedz, ale z tego co sie orientuje to żele z zawartością silikonu służą do wypełnienia ubytków, a moja blizna nie jest wklęsła lecz wypukła (bliznowiec czy cos takiego) czy na takie tez działaja te masci?? a jesli nie to moze polecałby Pan moze jakies inne zabiegi typu lesery czy zabiegi kosmetyczne?? dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ola
Silikon w żelach to nie taki sam jak w np. implantach piersi, które mają wypełniać *ubytki*. Poczytaj ulotki i informacje na temat żelów (choćby w internecie). Silikon w żelach służy do utworzenia w miarę stabilnej warstwy, tak aby leki zawarte w żelu mogły w długim czasie działać na bliznę i nie zostać np. starte, wysuszone, zmyte. Żel Veraderm jest medycznym kompozytem silikonowym. Tworzy on na powierzchni skóry cienką, nieprzepuszczalną dla wody membranę, która stanowi niewidoczny bandaż. Idealnie nadaje się do stosowania na twarzy. Kobiety mogą nakładać makijaż na żel Veradem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.