Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Torbiele trzustki i wątroby


Gość IWONA

Rekomendowane odpowiedzi

wynik badania tk jamy brzusznej u mojej 70-cio letniej mamy...w tylnej przedprzeponowej części prawego płata wątroby / 7 segm./ torbiel śr.7 mm. na pograniczu głowy i trzonu trzustki gładkościenna torbiel śr.8mm. poza tym narządy miąższowe jamy brzusznej bez zmian uchwytnych w badaniu tk. węzly chłonne przestrzeni zaotrzewnowej niepowiększone. jama otrzewnowa bez płynu...badania krwi wykazują stan zapalny-amylaza ok.170 /norma do 100/.. mama przestrzega diete niskotłuszczową i zażywa kreon,mimo to dolegliwości bólowe nie ustępują..podwyższona diastaza i dolegliwości bólowe występują od ok.10 lat..czytałam na forum o operacji metodą jurasza....czy w przypadku mojej mamy można byłoby ją przeprowadzić?? gdzie takowe operacje sa wykonywane / mieszkamy w łodzi/??????? jak mamy dalej postępowac zważywszy na dotkliwe dolegliwości bólowe po każdym posiłku... serdeczne pozdrowienia i podziekowania za wspanialy pomysł i pracę lekarzy na forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałam na forum o operacji metodą jurasza....czy w przypadku mojej mamy można byłoby ją przeprowadzić? - taki zabieg w przypadku tak małych torbieli jest praktycznie bezsensowny, do takich zabiegów zazwyczaj kwalifikują się torbiele trzustki o wielkości około 10 cm - te objawy spowodowane są zapewne przewlekłym zapaleniem trzustki, najlepiej, aby leczeniem zajął się gastroenterolog, jedynie odpowiednia dieta trzustkowa, odpowiednie dawkowanie enzymów trzustkowych i dobrane leki przeciwbólowe mogą zniwelować dolegliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

choruję na trzustkę od 14 lat zaś od 5 lat mam marskość wątroby nie pomagają mi plastry przeciw bólowe natomiast gdy leżę w szpitalu dostaję zastrzyki w ramiona o nazwie dolkontral dlaczego nie można go dostać na recetę prosił bym o odpowiedź dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×