Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Niepełne trawienie w stresie


Gość Roert

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem osobą nerwową i ostatnio bardzo zestresowaną. Mam 31 lat. Ostatnio zauważyłem, podczas oddawania stolca sporo niestrawionych resztek pokarmowych. Są to kawałki warzyw i owoców - skórki pomidorów, papryki, kawałki nasion. Dziwne jest to, że te kawałki czerwonych warzyw są jakby w całości. Znajdują się w luźniejszym stolcu i jest ich sporo. Jeśli stolec jest twardszy to jest ich mniej. W tygodniu wstaję dosyć wcześnie, przed 6 i stolec oddaje ok. 7. Wtedy jest on luźniejszy i jest sporo tych wtrąceń. Stolec jest bardzo łamliwy. Woda wokól niego nie jest tłusta (nie ma oczek w wodzie). W wekendy wstaję trochę później ok. 9. Wtedy jak oddaje stolec jest on twardszy, przynajmniej pierwsza część. Jest ona nawet kulkowata, ale w całości. Tych wtrąceń niestarwionych jest mniej. Czy takie trawienie, a konkretnie nie trawienie warzyw i owoców świadczy o chorobie trzustki czy raczej jest wynikiem stresu? A może to celiakia? Martwi mnie, że tych kawałków jest sporo. W ubiegłym roku miałem badanie kolonoskopii w znieczuleniu ogólnym. Przed badaniem też miałem takie kawałki w stolcu. Kolonoskopia nie wykazała zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy takie trawienie, a konkretnie nie trawienie warzyw i owoców świadczy o chorobie trzustki czy raczej jest wynikiem stresu? A może to celiakia? - raczej jest to spowodowane zbyt szybką praca jelita i cienkiego i grubego właśnie spowodowaną prawdopodobnie stresującym trybem życia, to zaburzenia czynnościowe jelit powodują taką sytuację, sam Pan zauważył, że jeśli stolec jest bardziej twardy takie kawałki warzyw owoców nie występują w nim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie doktorze Stapler - w stolcu twardym też są kawałki warzyw i owoców, ale są one mniejsze i jest ich mniej. Czym więc jest to spowodowane? W przypadku chorób trzustki nie trawi się wszystkiego czy czegoś konkretnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×