Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Załamanie kości śródręcza


Gość Bartek

Rekomendowane odpowiedzi

Złamałem sobie I i III kość śródręcza, jestem już po gipsie tydzień, rozumiem ze nie od razu będzie ręka sprawna, ale zaczynam się martwić ponieważ: 1. kostka *serdecznego* palca jest mniej odstająca przy zwinięci w pięść niż w lewej zdrowiej ręce 2. Na górnej część dłoni po zwinięci w pięść robi mi się wzniesienie o średniej miękkości. 3. Przy próbie zgięcia pojawia się bój jak bym miał sobie zaraz rozerwać ścięgno w nadgarstku. 4. Po położeniu dłoni na powierzchni płaskiej odczuwam zgrubienie na środku dłoni a w lewej zdrowej nie ma takiego czegoś. Po zdjęciu gipsu lekarz sprawdził mi tylko wzniesienie przy kciuku a środka dłoni nie mówiąc: * Wszystko jest dobrze* Ale nie sprawdził mi ej środkowej części. Co o tym sądzić i co mam zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ortopeda stwierdził, że jest wszystko w porządku to zapewne tak jest. Trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że uformowanie prawidłowego kształtu ręki może jeszcze potrwać kilka miesięcy. Mnie trudno ocenić stan ręki tylko na podstawie samego opisu. Z tymi wątpliwościami proszę bezpośrednio udać się do ortopedy. On po badaniu wyjaśni dokładnie czy wszystko jest w porządku. Proszę jemu zadać te pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×