Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w przedramieniu przy zaciskaniu pięści i przy ćwiczeniach ze ściskaczami


Gość MW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Na początek przedstawie trochę historii na temat ręki W 2007 roku miałem wypadek na motorze. Rozponanie: *Złamanie kości promieniowej i łokciowej lewej. Złamanie V kości śródręcza lewego. Złamanie paliczka dystalnego palca IV ręki lewej. Liczne rany tłuczone ręki lewej.* Zastosowanie leczenia: *Chirurgiczne zaopatrzenie ran ręki. Nastawienie i zespolenie złamanych kości przedramienia lewego sposobem AO.* W 2008 roku usunięcie materiału zespalającego z przedramienia lewego a następnie po 3 tygodniach *Stan po złamaniu i zespoleniu kk. przedramienia lewego. Staw rzekomy k. promieniowej lewej.* Zastosowane leczenie: *Zespolenie stawu rzekomego k ramiennej lewej (płytka LCP + przeszczepy kostne autogenne).* Problem polega na zaciskaniu pięści - pojawia się wtedy ból w przedramieniu - przy ćwiczeniach ze ściskaczami porównywalny z bólem przy złamaniach - ból jest wtedy tak silny, że nie mogę ruszać ręką. Czym to może być spowodowane? (dodam, że płytkę mam przez cały czas w ręce) Z góry dziękuje za odpowiedź Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ból taki może być spowodowany uciskiem na nerw np. kostniną zabliźniającą złamanie. Proszę w tej sprawie skonsultować się z ortopedą, który prowadzi Pana leczenie. On musi ocenić co jest przyczyną dolegliwości. Trzeba rozważyć także odpowiednią rehabilitację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×