Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość dana

Diagnostyka p-ciał p/HBs

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dana
Pięć lat po szczepienu badanie p/c anty HBs wykazało 5,42 . Doszczepiono i rok po , badanie wykazało * 2 . Antygent HBs ujemny. GGTP ponad 100 przy normie (7-32). Nie chorowałam na żółtaczkę. Biorę leki p/zakrzepowe. Moja dr rodzinna ... Martwić się czy odpuścić ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Radzę wykonać kontrolne badanie krwi po 24 godzinnej diecie lekkostrawnej, bezmięsnej, bez używek i leków, 6 godzin na czczo przed pobraniem krwi. Krew najlepiej pobrać, aby ocenić funkcję wątroby na ASPAT, ALAT, fosfatazę alkaliczną, GGTP, bilirubinę całkowitą. Dopiero taki wynik po przygotowaniu pacjenta jest najbardziej precyzyjny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość dana
1. Następne badanie wykazało: bilirubina całkowita 0,44 norma (0,00 - 1,2) ASPAT 26,4 8,0 - 40,0 ALAT 35,1 8,0 - 40,0 gammaglutamylotranspeptytaza 79,2 5,0 - 40,0 2. Nie stwierdzono obecności HbsAg 3. P-ciała p/HBs 10,35 Moja rodzinna na tym poprzestała. Ja czekam na ablację i stąd moje wątpiliwości. pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.