Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość marta

Krew w kale przy podejrzeniu wrzodów żołądka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marta
Od 15 dni zazywam omeprazol w związku z podejrzeniem wrzodów. Wszystkie dolegliwości oprócz bólów brzucha ustapiły, jednak trzy dni temu jak i dzisiaj zauważyłam krew w toalecie po wypróżnieniu. Sam stolec nie był czarny ani zabarwiony krwią, ale woda w toalecie miała kolor jasno czerwony. Martwię się ponieważ zdarzyło się to drugi raz w ciągu trzech dni, w międzyczasie nie wypróżniałam się ponieważ lekkostrawna dieta osłabia w moim przypadku pracę jelit. Czy powinnam się zgłosic do lekarza ponownie jeżeli zażywam leki, czy odczekać jeszcze jakiś czas? dziekuje za poradę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Tak, koniecznie należy skonsultować się ponownie z lekarzem. Świeża krew może być oznaką krwawienia z dolnego odcinka przewodu pokarmowego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość marta
zauważyłam również drobne skrzepy krwi pokrywające stolec. Czy takie krwawienie jest sprawa pilną czy mogę poczekac parę dni na wizytę?Dziękuję za poradę, bardzo się niepokoję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Można poczekać kilka dni na wizytę. Jeśli krwi nie ma w większej ilości nie ma pilności w wizycie u lekarza. Zapewne będą konieczne badania szczegółowe (nawet być może kolonoskopia).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.