Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość jacek

Nie mam jądra w mosznie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jacek
W wieku 7 czy 8 lat mialem operacje przepukliny obecnie mam 41 lat i caly mój problem polega na tym iz nie pamietam czy te jadro zostalo mi wtedy usuniete czy tez nie.pytalem mame ale ona tez nie umie sobie przypomniec,bylem w archiwach tegoz szpitala ale oni tak długo akt nie trzymaja zostaly zutylizowane.moje pytanie: jak te jadro nie zostalo usuniete to gdzie one teraz moze sie znajdowac i jak to zbadac.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Jądro może się znajdować w kanale pachwinowym lub jamie brzusznej. Najlepiej skonsultować się z urologiem, on wykona odpowienie badania obrazowe, które pomogą rozwiać wątpliwość.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość jacek
z góry dziekuje za szybko odpowiedz.Natomiast jezeli te jądro bedzie sie znajdowac w jamie brzusznej to co z tym fantem zrobic,czy moze ono tam pozostac?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Absolutnie nie. Trzeba zabiegowo sprowadzić je (jeśli jądro ma prawidłową strukturę anatomiczną i fizjologiczną) do worka mosznowego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marcin
zabieg sprowadzania jadra do moszny jest bardzo bolesny?? ile sie go leczy?? mam chyba taki problem ale wstydze sie isc do urologa...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Zabieg wykonuje się w znieczuleniu, zazwyczaj ogólnym (głębokie uśpienie) dlatego jest całkowicie bezbolesny. W szpitalu pozostaje się po zabiegu koło 3-4 dni. Pełna rekonwalescencja około 1 miesiąca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość roza
moj synek skonczyl we wrzesniu roczek bylam z nim 8.11 2010roku na bezplatym badaniu mialo to polegac na wykryciu roznych wad wrodzonych a przez badanie wykryto ze lewe jadro znajduje sie w kanale a prawego jadra nieuwidoczniono wiec mam pytanie co mam z tym zrobic

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.