Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Torbiel szyjna środkowa


Gość ewka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jesteśmy po usunięciu torbieli środkowej szyi z trzonem kości gnykowej ( to pierwsza i mam nadzieje ostatnia operacja syna) operacja odbyła się w Katowicach na Ligocie u dr. Mariusza Cofały specjalizuje się w usuwaniu własnie torbieli szyjnych zabieg byl przeprowadzony w środe a w piątek wrócilismy do domu ,syna nic a nic nie bolało lekarz wesoły z fajnym podejsciem do syna (uwielbia piłke tak jak syn więc mieli wspólny temat) dziecko chętnie zostało i niechętnie opuszczało szpital tak fajny personel na Laryngologi *) polecam wszystkim z czystym sumieniem tego lekarza i ten szpital .pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Pani Basiu jak dlugo czekaliscie na operacje? moja corka tez ma miec operacje w katowicach u tego samego lekarza. Mamy termin na 11 marca. Czy synkowi tez wyplywal bialy lepki plyn z tej torbieli? U mojej corki wyplywa - robimy opatrunki i mamy masc z antybiotykiem. Zastanawiam sie jak dlugo mozemy smarowac to ta mascia, czy po dluzszym czasie nie zaszkodzi bo do marca jeszcze troche daleko :( ile razy po operacji jedzie sie na kontrole? pozdrawiam goraco i zycze zdrowia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam najpierw umówilimy sie do lekarza na prywatną wizyte a zabieg był za dwa miesiace... co do płynu tak wylewał się i to w dużych ilościach, nam powiedziano ze to sie niczym nie smaruje, więc też tak zrobilismy wylało sie zaschło i jak znów zaropiało to znó sie wylało i tak wkółko.... my już jesteśmy sporo po operacji na kontroli byliśmy tylko raz bo było wszystko w porządku zdjeli szwy w sumie tylko 2 tygodnie od zabiegu syn nie chodził do szkoły . teraz niema śladu po guli została tylko blizna od cięcia która jest tak naprawde mało widoczna bo jest pod brodą . Pan Cofała to cudowny człowiek z chęcią chce pomóc przede wszystkim wszystko tłumaczy tak jak ma być . pozdrawiam i zdrówka!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karolina

Ja też mam torbiel szyjną tyle ze w prawym górnym rogu szyi . Jest ogromna i ma 10cm na 5 cm . Bardzo mnie to boli , byłam w szpitalu w Międzylesiu pod Warszawą i powiedzieli że nie są w stanie podjąć sie tak powarznej operacji zwłaszcza w tak młodym wieku bo mam 13 lat . Co mam robić ? Prosze poradzicie mi coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolino w Warszawie w szpitalu na ul. Szaserow przyjmuje dr Marcin Jadczak, jest doskonałym specjalistą jeśli jeszcze nie uporałaś się z problemem to polecam, ja właśnie jestem po usunięciu torbieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 22 lata. Jestem tydzień po zabiegu usunięcia torbieli środkowej szyi. Pierwszą operację miałam w 97 roku. Jak się niedawno okazało, zabieg został przeprowadzony bez usunięcia kości gnykowej (wg lekarzy to był powód przez który torbiel odrosła). Ostatnią operację miałam na ul. Szaserów w Warszawie na oddziale otolaryngologicznym. Wszystko obyło się bez większych komplikacji mimo, że zabieg trwał dosyć długo (ponad 3 godziny - usunięcie torbieli i całej, niepotrzebnej reszty). pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mój wnuk /4,5roku/ ma torbiel podbródkową /lekarz mówi że to środkowa szyjna/. Proszę o poradę i informację czy w Polsce jest ośrodek, który specjalizuje się w tego typu zabiegach. Bardzo proszę o kontakt do dobrego chirurga otolaryngologa. Mój mail alicja.lakomska@o2.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zostałam wypisana ze szpitala po operacji usunięcia torbieli środkowej szyi. Operacja trwała 2 godziny, torbiel została usunięta razem z częścią kości gnykowej. Dostawałam silne leki przeciwbólowe+antybiotyk, jednak po dwóch dobach zrezygnowałam prawie całkowicie z przeciwbólowych. Sączek usunięto mi po 4 dobach, rana goi się ładnie, za 3 dni zdjecie szwów. Szyja nadal jest odrobinę obolała i czuje się lekki dyskomfort przy przełykaniu czy ziewaniu, jednak czuje sie naprawde dobrze i jeśli ktoś wacha się ze względu na to, że bedzie bolało etc. to mogę uspokoić, że naprawdę nie jest tak źle *)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam moja córka urodziła się z torbielą środkową szyi ma obecnie5,5roku i 3operacje za sobą. Niedawno robiliśmy usg i znowu odrosła, dodam ze na szczęcie nigby nie było stanu zapalnego ale jestem załamana ile razy jeszcze moja córka musi być operowana aby się pozbyć tego paskudztwa.Za kadym razem odrasta i ma podobna wielkość pomóżcie może jakies namiary na dobrego specjaliste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.11.2012 o 18:50, Gość basia napisał(a):

Witam jesteśmy po usunięciu torbieli środkowej szyi z trzonem kości gnykowej ( to pierwsza i mam nadzieje ostatnia operacja syna) operacja odbyła się w Katowicach na Ligocie u dr. Mariusza Cofały specjalizuje się w usuwaniu własnie torbieli szyjnych zabieg byl przeprowadzony w środe a w piątek wrócilismy do domu ,syna nic a nic nie bolało lekarz wesoły z fajnym podejsciem do syna (uwielbia piłke tak jak syn więc mieli wspólny temat) dziecko chętnie zostało i niechętnie opuszczało szpital tak fajny personel na Laryngologi *) polecam wszystkim z czystym sumieniem tego lekarza i ten szpital .pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 17 lat i usuniętą ponad tydzień temu torbiel środkową szyi w fragmentem kości gnykowej. Został mi wyciągnięty zbyt szybko dren i teraz z rany ciągle się sączy a jak wkońcu się ona zasklepi szyja bardzo mocno mi puchnie. Jutro jadę na kontrolę i powinnam mieć zdejmowane szwy, chociaż aktualnie przez to ze ciagle się z niej sączy nie liczę na to. Pomimo to ciesze się, że to już za mną bo z torbielą tą zmagam się od 13 roku życia. Miliony przeróżnych badań i pomimo to trzeba było usunąć, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×