Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Marzena

Rana po ugryzieniu przez psa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marzena
Mojego syna ugryzł pies tydzien temu. Od tego czasu przykładałam na ranę rivanol, proszek dermatol. Minął tydzien, a rana wydaje mi się gębsza niż na początku, ropieje ( szara ciągniąca się maź) i bardzo śmierdzi. Dookoła rany jest zaczerwienienie. Rana nie boli, ale cały czas jest mokra, nie wysycha. Co robić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Proszę w tej sprawie pilnie skonsultować się z lekarzem najlepiej jeśli - syn jest dzieckiem - z chirurgiem dziecięcym. Zapewne będzie konieczne wprowadzenie antybiotykoterapii miejscowo i być może także ogólnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marzena
Witam, Zgodnie z zaleceniami byliśmy u chirurga. Rana okazała się bardzo głęboka wewnątrz. Lekarz obejrzał ranę, zrobił pensetą penetrację (wyciągnął obumarłą tkankę), zrobił opatrunek z betadyną i przepisał doustny antybiotyk o nazwie Duomox. W zaleceniach jest kontrola lekarska w dniu jutrzejszym. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze i niedługo wrócimy do zdrowia. Dziękuję za poradę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.