Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Irena

Meta ad hepar - wątroba

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Irena
Witam! Mój mąż otrzymał dzisiaj wyniki USG jamy brzusznej dot.wątroby,niepokoją mnie wyniki.Otóż w lewym płacie jest zmiana z hyperechogenną obwódką o śr.34mm,w prawym płacie podobne,liczne zmiany o wielkości od 14-37,niektóre z centralnym wzmocnieniem echa-podejrzenie META AD HEPAR,ma skierowanie do poradni,boję się,że to początek końca,proszę o diagnozę,z góry serdecznie dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Nie mogę w żaden sposób postawić diagnozy bez szczegółowych badań dodatkowych. Trzeba w tej sprawie pilnie skonsultować się z lekarzem bezpośrednio. Zapewne będzie konieczna hospitalizacja celem pogłębienia diagnostyki (np. TK jamy brzusznej, być może kolonoskopia, gastroskopia, biopsja cienkoigłowa guzów wątroby). Dopiero szczegółowe badania mogą określić dokładnie czym są te zmiany w wątrobie, a jeśli są to przerzuty to trzeba będzie znaleźć ognisko pierwotne nowotworu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Irena
...serdecznie dziękuje za odpowiedz,jednocześnie przepraszam,że tak pózno odpisuje-jestem dobrej myśli,serdecznie pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ela
Witam jestem przed operacja usuniecia piersi ,mam przerzuty do kręgosłupa i jestem juz po 3 naświetlaniu frakcyjnym i po 3 chemiach czerwonych mam również przerzuty na wątrobie na prawym płacie 5 zmian z czego najwieksza jest ok 1 cm a na lewym 3 małe ogniska poniżej 0,5 cm .Moze ktoś mi podpowie jak te zmiany się cofają i czy jest mozliwość wyleczenia tych zmian na wątrobie .Jeszcze mam przewidywane 2 chemie przed operacja. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.