Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Renata

Mikrozwapnienia o charakterze mastopatycznym z mammografii

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Renata
Ostatnio miałam robioną mammografię. Wyniki-cytuję: *Sutki o budowie gruczołowej, mammograficznie gęste bez pogrubienia skóry, z licznymi rozsianymi mikrozwapnieniami o charakterze mastopatycznym w prawym*. Co to znaczy, czy to coś poważnego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Nie, to oznacza, że zmiany w sutku są spowodowane przewlekłymi stanami zapalnymi, które spowodowały wystąpienie następowe rozsianych ognisk zwapnienia. Proszę ten wynik skonsultować z lekarzem kierującym na badanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ola
Ja również miałam mikrozwapnienia w piersi i onkolog zadecydował o ich usunięciu i poddaniu szczegółowym badaniom histopatologicznym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ola
A...na początku zrobiono mi biopsję grboigłową ,która nie dała miarodajnych wyników, dlatego zdecydowano o zabiegu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ela
Ja około 11 lat temu usunęłm skupisko mikrozwapnień i do dziś jest ok Kontroluję mamaografię co rok i USG co pół roku , mam już ponad 50 lat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ola
Elu, a czy stosujesz jakąś specjalistyczną dietę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Renia
Moim zdaniem powinnaś natychmiast pójść do dobrego onkologa *od piersi*. Ja miałam taki sam opis z mammografi którą wykonałam dwa lata temu i lekarz kierujący zapewniał mine , że wszystko w porządku. Pół roku temu wyczulam sobie guza w miejscu gdzie miałam owe mikrozwapnienie Stan był już tak zaawansowany , ze musiano mi amputować pierś. W szpitalu na łóżku obok mnie leżała Pani której usuwano tylko mikrozwapnienie ( ono miało charakter złośliwy).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.