Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Napięcie i mdłości w lewym nadbrzuszu


Gość Tomasz Kraków

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tomasz Kraków

Dzień dobry wszystkim. Jeśli lekarz mógłby się wypowiedzieć w sprawie mojego problemu to z góry serdecznie dziękuję za zainteresowanie. Od około miesiąca odczuwam napięcie i mdłości w lewym nadbrzuszu. Czasem mam okresy (około tydzień), że wszystko jest w porządku. To napięcie i mdłości nie są uwarunkowane od jedzenia. Próbowałem sprawdzić czy alkohol ma wpływ - w sobotę wypiłem kilka drinków, a wczoraj piwo - też nie ma wpływu. Słodycze też nie mają wpływu. Jestem osobą nerwową, bardzo stresującą się jeśli chodzi o moje zdrowie. Mam 30 lat. Nie palę i nie nadużywam alkoholu - 1-3 x w miesiącu. Bardzo często jest tak, że jak jestem czymś zajęty i nie myślę o tym co mi dolega to to przechodzi - wtedy nic mi nie dolega. Palnuję wybrać się do gastrologa, ale wiadomo jakie są terminy. Czy może to być coś poważnego, np związanego z nowotworem? Jeśli tak to wtedy pójdę prywatnie do lekarza. Czy zapalnie lub wrzody a nawet nowotwór mogą się tak manifestować jak jest w moim przypadku? Chodzi o to, że ten ból nie jest powiązany z ilością, rodzajem i szybkością jedzenia. Ból czasem wsytępuje od razu jak się budzę rano, raz pojawia się po jakimś czasie. Nigdy nie budzi mnie w nocy. Nie odbija mi się. Nie mam krwi utajonej w stolcu. Nie wymiotuję. Ogólne badania krwi i moczu mam dobre. Co to może być? Wspomnę również, że kiedyś miałem coś podobnego, ale było to coś w prawym nadbrzuszu - jakby woreczek żółciowy lub wątroba. Wtedy wszystkie badania wychodziły dobrze, usg też. Wtedy tylko jak miałem okazje to spałem bo wtedy mnie nic nie bolało. Po kilku miesiącach przeszło samo. Żaden z lekarzy nie wiedział co mi było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Opis może wskazywać na chorobę wrzodową żołądka. Często jedzenie łagodzi objawy. Warto skonsultować się z gastrologiem tj. Pan napisał. Można do tego czasu stosować odpowiednią dietę, czyli mało a często, mało kawy, czekolady, wykluczyć ostre potrawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×