Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Edyta

Cystis pancreatis

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Edyta
Witam serdecznie!!!Moje pytanie odnośnie interpretacji wyniku badania USG: Trzustka o jednorodnej strukturze i prawidłowej echogeniczności miąższu.W nadbrzuszu po stronie lewej od ogona trzustki i najprawdopodobniej bez łączności z nim znajduje się wielokomorowa zmiana płynowa o łącznym wymiarze 80x49mm-do dalszej diagnostyki TK.Kiedy byłam po skierowanie na badanie w rozpoznaniu napisano cystis pancreatis??? Bardzo proszę o odpowiedż co to jest???Strasznie się niepokoję!!! Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
cystis pancreatis oznacza torbiel trzustki Prawdopodobne właśnie to torbiel trzustki wywodząca się właśnie z ogona trzustki. Najlepszym sposobem pogłębienia diagnostyki i zobrazowania dokładnego tej zmiany jest wykonanie TK. O wszystkim powinien zadecydować lekarz prowadzący.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Edyta
Panie Doktorze czy to coś grożnego jak się to leczy???Bardzo proszę o odpowiedż!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Barbara
Witam serdecznie,moje pytanie,robiłam USG brzucha i w podsumowaniu lekarz napisał niecharakterystyczne podwyższenie echogeniczności miąższu trzustki,prosze napisać czy to coś grożnego,bardzo dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.