Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Trzustka podwyższonej echogeniczności z drobnymim torbielkami


Gość Marek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, skończyłem 50tkę od mca czułem ciągły ból w okolicy żołądka jakby mi ktoś tam zaszył i napompował piłkę. Przedtem nie pamiętam takich problemów. Zrobiłem sobie kt jamy brzusznej i dowiedziałem się, że mam trzustkę alkoholika co nie zgadza się z moim zdrowym sposobem życia tzn przyznaję, że co wieczór po stresującym dniu wypijam ok,70ml drinka i to wszystko (nigdy się nie upijam). Ale do rzeczy, proszę o interpretacje wyników bo z tego co słyszałem od lekarza to do końca życia będę musiał brać jakieś tabletki i stosować specjalną dietę. oto one: Trzustka o nieregularnym kształcie, trzon robi wrażenie zanikowego o średnicy 1,6 cm ogon szer.2,1cm Organ w całości jednorodny bez patologicznych mas i ognisk wychwytnych środkiem cieniującym przewód nieposzerzony węzły chłonne wzdłuż aorty o średnicy 0,9cm poza tym na wątrobie w seg 2/4 wykrytotorbiel prostą o śr. 2,6cm bez cech zmiany meta i torbieli pasożytniczej. wątroba jednorodna nieco powiększona. trzustka podwyższonej echogeniczności z drobnymim torbielkami. Trzon 29mm Sledziona 118/49mm Wątroba prawidłowej echogenności. pozdrawiam, Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście taki opis TK może świadczyć o przewlekłym zapaleniu trzustki z ogólnym zniszczeniem miąższu trzustki. Musi Pan zdawać sobie sprawę, że właśnie codzienne używanie nawet w niewielkiej ilości alkoholu może doprowadzić do takiego stanu. Leczeniem z wyboru jest stosowanie leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych, substytutów enzymów trzustkowych, diety trzustkowej oraz bezwzględny zakaz spożywania alkoholu. Leczeniem najlepiej, żeby zajął się gastroenterolog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×