Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Ania

Kosmetyka po nacięciu ropnia okołoodbytniczego

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ania
Mam pytanie ok 3 tyg temu nacięto mi ropień znajdujący się na pośladku w szparze międzypośladkowej. Lekarze z uwagi na umiejscowienie nie byli zgodni czy był to ropień okołodobtyniczy, pośladka czy torbiel włosowata. Rana jest czysta, zmieniam opatrunki, rana jeszcze nie ziarninuje podobno, czy to nie za długo? Ale moje pytanie dotyczy kosmetyki, czy można zrobić coś jak rana już wyziarninuje, nie chciałabym mieć potem nieestetycznej blizny 2cm na 1,5 ub zagłebienia w skórze. Czy coś można z tym zrobić? Czy można przyśpieszyć proces gojenia? I wreszcie czy ja mogę tą ranę polewać wodą w trakcie kąpieli? Ponieważ aktualnie uważam na nią bardzo i co 3 dni chodzę na zmianę opatrunków - octenisept plus gazik jałowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
rana jeszcze nie ziarninuje podobno, czy to nie za długo? - czasami ziarninowanie pojawia się bardzo późno, dlatego na razie nie należy się tym martwić Czy coś można z tym zrobić? Czy można przyśpieszyć proces gojenia? - trzeba poczekać aż ranę całkowicie się zagoi, wytworzy się blizna, wtedy będzie można zastosować specjalne środki (np. żele z silikonem) I wreszcie czy ja mogę tą ranę polewać wodą w trakcie kąpieli? - oczywiście można, zrobić nawet porządny prysznic, płucząc strumieniem wody ranę, na która potem można zrobić sobie opatrunek według zaleceń

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość linda51
mam to już 4raz i nie mogą lekarze sobie z tym poradzić!ja tym bardziej,nie mam żadnych badań oprócz bad.na bakterie,płukania,sączki co dziennie i tak w kołoMacieju,szukam jakiegoś chirurga,który by raz na zawsze się tego pozbył,bardzo proszę o jakieś namiary,lub metodę jak to wyleczyć???? wij,pomorskie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość dodano
Choroby odbytu zdjęcia http://www.bolimnie.com/anatomia/odbyt-choroby

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.