Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powiększone trzy dwuwarstwowe węzły chłonne w pachwinie


Gość ania

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie w usg wyszło mi powiększenie węzłów chłonnych w pachwinie.Są to węzły chłonne w okolicy pachwinowej trzy dwuwarstwowe węzły chłonne do 14mm.W tej kwestii lekarz chirurg onkolog zlecił mi okłady z kwasu bornego po miesiącu pojawiły się zmiany pod prawą pachą i na przydatku prawym przestrzeń płynowa o średnicy 17 mm.Dla mnie jest to śmieszne ten kwas borny.Zostałam przeleczona antybiotykami ale nie dało to żadnego rezultatu.Zostałam sama z moją chorobą i nie wiem do kogo się mam zwrócić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by jeszcze skonsultować się z onkologiem (oprócz chirurga onkologa). On po badaniu powinien zadecydować o dalszym sposobie postępowania. Być może będzie konieczne wykonanie morfologii krwi z rozmazem i/lub dodatkowo badanie histopatologiczne pobranego węzła chłonnego lub biopsja podejrzanego węzła chłonnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie onkolog skierował mnie do chirurga onkologa i tam uzyskałam poradę przykładania kwasu bornego.Pracuję w szpitalu i wiem do czego służy kwas borny.Piszę bo nie mam już siły gdzie mam się z tym udać.Zrobiłam morfologie z rozmazem po znajomości i tylko mam trochę podwyższone wbc -12,78 CRP-2,5 OB-18.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zastanowić się nad biopsją lub pobraniem do badania całego węzła chłonnego. Proszę się jednak zbytnio nie niepokoić. Węzły chłonne pachwinowe często są zmienione, powiększone jako następstwo przebytych w przeszłości stanów zapalnych dróg moczowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałam to zrobić ale specjaliści w szpitalu specjalistycznym nie bardzo chcieli zbyli mnie kwasem bornym.Dziękuję za odpowiedzi i jeszcze mam jedną pytanie.Czy bez skierowania do onkologa mogę jechać do innego miasta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×