Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zakrzep, krzep po obrzezaniu


Gość Wojtek(24)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wojtek(24)

Witam. Po zabiegu obrzezania wystapily komplikacje, mianowicie pojawił się wielki siniak i obwite krwawienie.Musiałem zostac na noc w szpitalu, lecz po dobie spedzonej w klinice wypuszczono mnie do domu. Dzis minął 10 dzień od zabiegu i jest jeszcze gorzej niż na początku. Lekarz u którego byłem na obserwacji, stwierdził skrzep krwi i przepisał antybiotyk w postaci kremu do smarowania obrzęku.Zabieg robiłem za granicą i postanowiłem poszukac pomocy u rodzimych specjalistów.Moje pytanie brzmi: jak mój organizm powinien walczyc z zakrzepem(krew ma się wchłonac czy wypływac stopniowo zmniejszając jednocześnie obrzęk)?Krew wypływa z miejca miedzy zołądziem a skórą(tam gdzie są umieszczone szwy), Z góry dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mój organizm powinien walczyc z zakrzepem(krew ma się wchłonac czy wypływac stopniowo zmniejszając jednocześnie obrzęk)? - krew powinna powoli się wchłaniać z tkanek miękkich, może oczywiście także w niewielkim stopniu może wyciekać, to naturalne, można ewentualnie zastosować żele z heparyną (np. Lioton 1000) przyspieszające proces wchłaniania się krwiaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam ten sam problem i tez zabieg robiony za granica ( UK)! W moim przypadku monstrualny skrzep wypłynął po 3 dniach przez zszyta ranę. Po zgłoszeniu się do lekarza dostałem antybiotyk Flucloxacillin 250mg. Od razu po operacji dostałem Diclofenac SR 75mg na 7 dni i przeciwbólowo Co-dydramol + moczenie w rumianku gdyz Rywanolu nie posiadam. Dziś mija 8 dzień po zabiegu miejsce przez które wypłynął skrzep ( odcinek 2-3 szwy dolna cześć penisa) ciężko się goi lub w ogóle się nie goi i ciągle sączy się krew. Reszta boli ale wygląda OK. Opuchlizna wg. mnie w normie, siniak tez powoli schodzi. Pytanie: Czy normalnym jest ze po 8 dniach rana ciągle nie jest zagojona i jak długo to może potrwać? Czy mam ciągle robić opatrunki czy ryzykować chodzenie bez? Będę za 4 dni w Polsce proszę o jakaś maść na trudno gojące sie rany bez recepty w która mógł bym sie zaopatrzyć. Dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy normalnym jest ze po 8 dniach rana ciągle nie jest zagojona i jak długo to może potrwać? - tak, normalne, rana może goić się 2-3 tygodnie Czy mam ciągle robić opatrunki czy ryzykować chodzenie bez? - proszę przez tydzień robić opatrunki, w Polsce najlepiej kupić roztwór Rivanolu i z niego robić opatrunki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×