Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Dominika

Dwa guzki przy uchu, na policzku

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dominika
Witam, ok. 2 tygodni temu wyczułam jeden guzek w okolicy ucha, lekarz stwierdził, że to ganglion i przepisał maść rozgrzewającą. Nie pomogło, guzek w szybkim tempie się powiększył i powstał obok niego drugi. Bolą mnie praktycznie cały czas, przy dotyku ból się nasila. Wynik biopsji aspiracyjnej cienkoigłowej: BAC dwóch leżących obok siebie palpacyjnych, hypoechogenicznych zgrubień okolicy przyusznej lewej. Treść białkowa i bardzo liczne, rozsiane, w grupach i gniazdach komórki limfoidalne bez cech atypii oraz gniazda i pasma komórek nabłonkowatych. Proszę o odpowiedź co dalej robić ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Z wynikiem należy skonsultować się z laryngologiem. Zmiany będzie trzeba najprawdopodobniej usunąć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Dominika
Dziękuję za odpowiedź. Mam jeszcze pytanie, na usg wyszło, że mam jeszcze 4 torbiele w szyi, po lewej stronie ok 6 x 9 mm, endokrynolog skierował mnie na biopsję, ale nic z tym nie zrobiono. Nie wiem w dalszym ciągu czy mam pozostawić to *samemu sobie* czy udać się z tym dalej .. jeśli tak do kogo ? Proszę o odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Jeśli są to torbiele boczne szyi (tzw. oskrzelowe) najlepiej w tej sprawie skonsultować się z laryngologiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość dodano
Wizyta u doktora wskazana, tu znajdziesz zdjęcia chorób http://www.bolimnie.com/galeria-chorob

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.