Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Adam

Mechaniczne urazy sutka powodem raka?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Adam
Witam! Po usłyszeniu wielu mitów na temat powstawania nowotworów chciałbym się dowiedzieć, czy faktycznie ucisk, uszczypnięcia okolic brodawek mogą byc niebezpieczne? Dla przykładu - czy mocne, jednorazowe uciśnięcie (*uszczypnięcie*) tkanki wokół sutków stanowi jakieś ryzyko zachorowania? Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Nie stanowi to zagrożenia. Normalne jest, że kobiety karmią piersią swoje dzieci. W takim razie wszystkie obciążone były by chorobą nowotworową. Nie ma powodu do obaw.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość kasia
mam pytanie! kiedys jakbym wydyuszała cos z sutków, wychopdziło cos białego , teraz mają takie jakby syfki, i jeden sutek jest ciemniejszy od drugiego! nie mam zadnej wydzieliny, Czy to moze byc rak?? mam 21 lat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Raczej to po prostu prosaki czyli zaczopowane gruczoły łojowe dość częsta sprawa występująca w okolicach sutków. To zmiany niegroźne stanowiąca tylko problem kosmetyczny. Można w tej sprawie jeszcze skonsultować się z dermatologiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.