Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Mariusz

Przeciętne rozmiary jąder

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mariusz
Witam, Jestem studentem II roku studiow medycznych, na przedmiocie biologia medyczna zainteresowałem się różnymi chorobami charakteryzującymi się małymi jądrami [np. z. Klinefeltera]. Szczerze mówiąc [ raczej pisząc] nic u siebie nie podejrzewam, ale moje jądra od młodości były moim największym kompleksem...Z tego wzlędu postanowiłem samodzielnie dokonać pomiarów, czy faktycznie jest tak tragicznie...:) Po czasie jednak doszedłem do wniosku że nie jestem w stanie się sam obiektywnie ocenić. Wykonałem USG. W USG wyszło : prawe: 4,72 x 3,4 x 2,41 lewe 4,78 x 3,2 x 2,34 cm. Wzór na objętość jąder [Lamberta] zaczerpnąłem poniższej strony: http://www.urologiapolska.pl/artykul.php?335 Wyliczone objętości moich jąder P: 27,5 ml L: 25,5 -*średnia 26,5ml Wg ww. strony średnia objętość jądra wynosi 18,6 ml. Wydaje mi się to jednak mało prawdopodobne, wychodzi wtedy na to, ze moje *małe* jądra są 1,4 x większe od przeciętnego....po prostu niemożliwe. Generalnie trudno znaleźć *pewne* informacje na ten temat w internecie, chociaż jest on poruszany dość często [również na tym forum]. Jestem ciekaw jaką objętość Państwo przyjmujecie za średnią. Wiem że w praktyce przydaje się wyłącznie znajomość zakresu normy [15-35ml], ale chciałbym po prostu z czystej ciekawości poznać *srednią*. Przeszukałem internet.Myślę że odpowiedź na to pytanie zaspokoiłaby ciekawość wielu osób. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Wielkość jąder to około 4 - 6 cm długości, szerokość 2,5 - 3,5 cm oraz grubość około 2 cm patrz: http://pl.wikipedia.org/wiki/J%C4%85dro_(anatomia) Według mnie Pana jądra są w zakresie normy i nie powinien mieć Pan powodu do niepokoju. W wielkości jąder rzeczywiście są duże rozbieżności zakres od 12 do 30 cm3 i tak rzeczywiście w życiu jest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Dawid
Witam.Mam 17 lat i moje prawe jądro ma rozmiary ok 6cm x 3,5cm, a lewe jest dużo mniejsze i ma rozmiar ok 4cm x 2cm. Nie wyczuwam żadnego guzka ani innych niedoskonałości oprócz rożnicy w rozmiarach jąder. Czy z moimi jądrami wszystko w porządku? Zapomniałem dodać że w wieku chyba 3 lat miałem operację przepukliny. Dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Michał
Dowiedziałem się że mam zespół klinefeltera47 xxy bezpłodność czy jest możliwość zrobić czegokolwiek w tej sprawie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość adam
cześć moje wymary jąder to prawe długości 5,5cm wys 3,5grubość 2,5cm mam 16lat czy to jest prawidłowo?? z góry dziekuje:P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość zakompleksiony
To tak jak ze wzrostem średni wzrost Polaka to 178 cm. Czy przy takim wzroście czułbyś się wysoki. Tak samo z twoimi jądrami, wydają ci się małe chociaż są średnie. Wiem co czujesz, ja miałem kompleks małego penisa. Udałem się z tym nawet do urologa, on podał mi jakiś zastrzyk co wywołał wzwód zmierzył penisa 16,5 cm. Pokazał, że średni penis ma 14,5 cm nawet miał makietę. Jednak w mojej głowie cały czas mój penis jest mały.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Adam
Ja mam duże jądra prawe 11x5,5 a lewe 9,5x5 cm, trochę mam za duże i z tego powodu czsami odczuwam dyskomfort np. jak siedzę i np. jak jestem na basenie w kąpielówkach to mocno mi dostają i każdy sie gapi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Gość 1111

Witam. Mam 16 lat i w USG jąder otrzymałem następujące parametry:

Jądro prawe: 48x22x36 mm

Jądro lewe: 47x24x29 mm

Czy powyższe wymiary są prawidłowe?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.