Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Badanie per rectum podczas kolonoskopii


Gość Tom

Rekomendowane odpowiedzi

Czy podczas kolonoskopii jak lekarz bada odbyt *per rectum* to badany jest w tym czasie gruczoł krokowy? Czy gdyby był on powiększony to podczas badania per rectum lekarz go wyczuje jeśli nie miałby w planie badania go? Chodzi mi o to, że tak naprawdę nie wiem co się bada podczas badania per rectum i jeśli lekarz włoży tam palec to czy np jakieś guzki lub powiększenie poczuje przez przypadek na palcu. Na przyszły tydzień mam zaplanowaną wizytę u proktologa. Jest to wizyta kontrolna. Czasem odczuwam takie dziwne napięcie w okolicach prostaty. Czy lekarz proktolog, który jest też chirurgiem, może zbadać podczas badania odbytu prostate? Tzn chodzi mi czy on jako proktolog się na tym zna czy powinienem się udać do innego lekarza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy podczas kolonoskopii jak lekarz bada odbyt *per rectum* to badany jest w tym czasie gruczoł krokowy? - tak, przy okazji także może być zbadany gruczoł krokowy Czy gdyby był on powiększony to podczas badania per rectum lekarz go wyczuje jeśli nie miałby w planie badania go? - tak wyczuje powiększenie prostaty Chodzi mi o to, że tak naprawdę nie wiem co się bada podczas badania per rectum i jeśli lekarz włoży tam palec to czy np jakieś guzki lub powiększenie poczuje przez przypadek na palcu. - poczuje Czy lekarz proktolog, który jest też chirurgiem, może zbadać podczas badania odbytu prostate? - tak oczywiście, proktolog w tym względzie też ma wiedzę i doświadczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×