Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Michał

Wodniak jądra, operować czy nie?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Michał
Witam. Mam 30 lat i od kilkunastu lat mam wodniaka obu jąder. Robiłem USG jąder 5 lat temu. Opinia osoby wykonującej to badanie była następująca: *W badaniu USG moszny jądro prawe o objętości 15 - 16ml, jądro lewe o objętości 23ml.Oba o nieznacznie obniżonej echogeniczności z obecnością licznych mikrozwapnień. W badaniu z użyciem power Dopplera widoczna jest symetria energii przepływów. Miernie większa od fizjologicznej ilości płynu opłaszcza jądro lewe. Najądrze lewe w obrębie głowy z torbielą o średnicy 3mm. Najądrze prawe o znacznie niejednorodnej echogeniczności, bez zmian ogniskowych. Próba Valsalvy ujemna*. Zrobiłem USG 5 lat później czyli pod koniec 2009 roku. Opinia osoby badającej była następująca: *W badaniu USG moszny jądro prawe o objętości 15 - 16 ml, jądro lewe o objętości 20-21 ml. Oba jądra o nieznacznie niejednorodnie obniżonej echogeniczności z przewagą strony prawej, z obecnością licznych mikrozwapnień, oba opłaszczone miernie większą od fizjologicznej ilościa wolnego płynu. Najądrze prawe o znacznie niejednorodnej echogeniczności, bez cech zmian ogniskowych. Najądrze lewe w obrębie głowy z torbielą o średnicy 3 - 4 mm. Próba Valsalvy po stronie lewej dodatnia - średnice pojedyńczych naczyń do 2 mm - subkliniczne ŻPN*. Przed i po badaniach USG konsultowałem się z urologiem. Zarówno on, jak i lekarz, który badanie wykonywał twierdzili, że operacja nie jest potrzebna, że wodniak jest zbyt mały by coś z nim robić. Mam 30 lat i jeszcze nie mam dzieci(nie próbowałem jeszcze ich mieć).Czy mając tyle lat wodniaka(ok. 15-16 lat)opinie tych lekarzy są prawidłowe? Czy moja płodność nie ucierpi na tym, że nie poddaję sie operacji? Jak Pan/Pani odczytuje wyniki tych badań? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Czy mając tyle lat wodniaka(ok. 15-16 lat)opinie tych lekarzy są prawidłowe? - tak oczywiście, zmiany są znikome i nie wymagają leczenia zabiegowego Czy moja płodność nie ucierpi na tym, że nie poddaję sie operacji? - nie, wręcz przeciwnie zabieg może zwiększyć ryzyko zmniejszenia płodności Jak Pan/Pani odczytuje wyniki tych badań? - są w granicach rozsądnych norm, jądra wymagają tylko okresowej kontroli ultrasonograficznej (co około 6-12 miesięcy)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość MARIUSZ-K
witam szczerze to oni sami nie wiedza kazdy lekarz inaczej ja mialem taka sytuacje ze po slubie chcielismy dziecko pykalem zalewalem forme i nic lipa badania cuda na kiju w porzadku i tak az znow bdania itd. inny lekarz o ma pan zylaki usnelem zajebiscie strzal w dziesiatke zona w ciazy i fajnie po roku jajko prawe stalo sie gigantyczne znow do lekarza tak musi byc oki nie bolalo minelo okolo 5lat boli przeszkadza i poczytalem odwiedzilem lekarza ponownieinnego i slysze tak ale wielkie na co pan czeka no to ja na to sam nie wiem ale fakt jest taki ze chce nastepnego dzieciaka i zalewam od 4lat i nic wiem teraz ze po zabiegu bede mogl wiec opinii nalezy zasiegnac u kilku lekarzy tylko mnie strach oblatuje przed operacja widzialem tu fotki masakra pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.