Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

USG jamy brzusznej a torbiel lub inne zmiany jajników i jajowodów


Gość Marzena

Rekomendowane odpowiedzi

W styczniu 2009 bylam w szpitalu (dolegliwości reumatyczne). Zrobiono mi USG jamy brzusznej, a w opisie napisano: *... nieco na prawo od niego(czyt. pęcherza moczowego) zmiana torbielowa o śr,ok.48mm. Przy okazji wizyty u lek. rodzinnego dał skierowanie na powtórne USG, celem dokładnego umiejscowienia tej torbieli. Powtórne -kontrolne USG jamy brzusznej było pod koniec maja, a wynik *resorbcja zmiany torbielowej*. Moje huraaa trwało zaledwie do końca lipca, bo wizyta u ginekologa wykazała torbiel na prawym jajniku. Powtórne USG na początku września jednoznacznie potwierdziło tę diagnozę-torbiel na prawym jajniku o śr. ok 6.mm. Po 3 tygodniach od tego badania byłam już po operacji usunięcia przydatków prawych, wraz z torbielą.Tak szybką operację zawdzięczam kilku, po raz pierwszy w życiu spotkanym osobom. Spotkałam na swej drodze, szukając pomocy po tej diagnozie. Były to Osoby, których wczesniej nie znałam. Zrobiły to z wielkiego Serca. szczególnie wdzięczna jestem panu profesorowi Januszowi Emerichowi, który podjął szybką decyzję i wyznaczył bardzo krótki czas operacji( 2 tyg.). Wdzięczna jestem całemu personelowi Kliniki na Klinicznej 1 w Gdańsku.DZIĘKUJĘ. A do Marzeny- jeżeli chcesz się dowiedzieć czy, ewentualnie gdzie masz umiejscowioną torbiel to oprócz USG jamy brzusznej zrób sobie USG dopochwowe. Te dwa wyniki dopiero mogą cię upewnić co do obecności, bądź nie i ewntualnego umiejscowienia torbieli. Kobietki dojrzałe raz w roku badajcie się. Mam 61 l. Wszystkich pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GENOWEFA D.

Dziś 2011 roku 2 stycznia jestem po 5 dzień po operacji w Klinice w Gdańsku na Klinicznej 1 , nigdy nie spotkałam bardziej oddanych lekarzy, pielęgniarek i całego personelu. Diękuję z całego serca wszystkim ludziom którzy przyczynili się do tego że dziś jestem pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeszłam to samo tylko własciwie z godziny na godzine, torbiel skręcajaąca prawgo jajnika, ból,szok,ale mogę napisać to samo co TY - spotkałam wspaniałych ludzi - szpital Mława - dziekuje wszytskim za serce i opieke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RDWitam .Jestem ponad miesiac po usunieciu macicy z przydatkami operowana bylam w Gorzowie Wlkp. Koszmar lezalam 7 dni a po 12 dniachmialam zdjecie szwow. Po dwoch tygodniach zrobilo mi sie zgrubienie na 7 cm pod blizna i wdal sie stan zapalny czulam sie fatalnie brzuch nabrzmialy twardy i bolacy .Ginekolog przepisal mi antybiotyki amoksiklav i pozniej Bactrim . Bylam u kontroli niby w srodku wszystko goi sie dobrze a ze twarde pod blizna mam jeszcze i twardy brzuch to ma niby z czasem zniknac ze tym mam sie nie przejmować. Ale nie polecam szpitala w Gorzowie Wlkp . Bo opieka i lekarze sa do niczego i wszyscy tam pracuja jakby za kare tam pracowali a nie z powolania i warunki jezeli chodzi o lazienkii i ubikacje sa fatalnie i nie przystosowane na ten oddzial po takich operacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×