Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Krew w stolcu bez innych objawów


Gość Michał

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio podczas oddawania kału zobaczyłem w nim niewielką ilość świeżej krwi. Czytałem już o wielu podobnych przypadkach ale prawie zawsze temu zjawisku towarzyszyły inne dolegliwości . U mnie nie występuje natomiast nic innego, żaden ból brzucha, nadbrzusza, żadne zatwardzenie czy inny problem z oddaniem kału, nie ma też mowy o biegunce czy jakimś pieczeniu itp - jednym słowem NIc, tylko ta niweilka ilość krwii z kałem. Paręnaście dni wcześniej zauważyłem na papierze podcza podcierania sie, że resztki kału są jakby lekko rozwodnione i rozjaśnione (tak jakby były w nich wymieszane śladowe ilości krwi - ale bezpośrednio żadnej krwii wogóle nie było!) W związku z tym mama pytanie... czy to coś poważnego. Naczytałem się już o różnych przewlekłych chorobach jelita grubego (włącznie z rakiem) i trochę się martwię. Może mi ktoś powiedzieć jakie są najabrdziej prawdopodobne przyczyny takiego stanu rzeczy i jakie są szanse, że mam jakaś naprawdę poważną dolegliwość?? Z góry dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

W zasadzie powinien Pan zgłosić się do lekarza. To może być wynik obecności polipa, stanu zapalnego jelita grubego bez innych dolegliwości czy obecności żylaków odbytu. Bez badania nie można podać dokładnej przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×