Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Jak długo węzeł chłonny może wracać do normy po infekcji?


Gość Hanna

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jak w temacie.... 3 tygodnie temu przebyłam ostrą infekcję górnych dróg oddechowych (silny ból gardła, głowy, osłabienie, kaszel spowodowany spływającą wydzieliną). W tamtym czasie wyczułam- zgrubienie- węzeł chłonny po lewej stronie szyi. Zgrubienie nie było duże, a okrąglejsze, gładkie, łatwo przesuwalne, miękkie, wyczuwalne przy samobadaniu. Uporałam się z infekcją,a zgrubienie nadal jest. Nie pojawiają się nowe, a samo zgrubienie nie powiększa się, a wręcz przeciwnie myślę, że się zmniejsza. Sadzę tak na podstawie samobadania. Tzn wcześniej węzeł, był wyczuwalny przy mocniejszym ucisku i przejechaniu palcem po szyi. Natomiast teraz przy ucisku w ogóle nie jest wyczuwalny tak samo jest przy *przejechaniu* palcem po napiętej szyi. Zgrubienie wyczuwam tylko wtedy, kiedy zataczam *koła dwoma* palcami- tradycyjne samobadanie. Wtedy również węzeł nie jest od razu wyczuwalny. Po infekcji byłam na kontroli u swojego lekarza rodzinnego w sprawie sprawdzenia gardła i szyi. Pani doktor zapewniła mnie, że nie mam powodów do obaw, wszystko wraca do nomy, a stan mojej szyi jest spowodowany reakcją na stan zapalny górnych dróg oddechowych. Dodam, że jestem alergikiem oraz mam astmę oskrzelową, która obecnie jest w stanie *uśpienia*- tzn obywam się bez inhalatorów :) 2, 5 miesiąca temu miałam robione badania okresowe do pracy, które wyszły dobrze. Za tydzień wyjeżdżam na stałe za granice stąd moje zapytanie. Myślałam może, żeby zrobić morfologie krwi tak po miesiącu na miejscu, jeśli nic się nie zmieni. Proszę o odpowiedź i z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki zmniejszanie węzła chłonnego może trwać tygodniami. Musi Pani jednak zdawać sobie sprawę, że niekiedy dochodzi do zwłóknienia pozapalnego węzła chłonnego i na stałe może on zostać wyczuwalny. To normalny proces dość często się zdarzający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry! zrobiłam prześwietlenie klatki piersiowej a oto opis...przysercoow ,rysunek zrębu płucnego wzmożony.W prawej wnęce powiększony,zwłókniały węzeł chłonny,wielkości wiśni.Serce leżące,na wyżej ustawionej przeponie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×