Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Żylaki powrózka nasiennego - jakie postępowanie?


Gość Tomasz Kujałowicz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tomasz Kujałowicz

Witam. Kilka lat temu dowiedziałem sie, że mam zylaki powrozka nasiennego. Mam 22 lat i chciałbym je wyciac. Mam 2 pytania - 1. Gdzie w Warszawie moge to zrobic? Jakas konkretna klinika? Potrzebuje namiary. A moze najpierw powinieniem sie skonsultowac z urologiem? Jesli tak to gdzie powienieniem sie udac? 2. Czy zylaki maja wplyw na funkcjonowanie organizmu ( zle samopoczucie lub inne dolegliwosci?) Bardzo prosze o odpowiedz. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie podpowiem Panu do jakiej kliniki i urologa zgłosić się w Warszawie. Mieszkam na Śląsku i jedynie w tych okolicach znam ośrodki urologiczne. Na pewno najpierw trzeba skonsultować się z urologiem, który zadecyduje czy rzeczywiście wymaga Pan leczenia operacyjnego żylaków powrózka nasiennego. Żylaki powrózka nasiennego nie dają objawów typu ogólnoustrojowego (np.: osłabienie, czy złe samopoczucie). Mogą dawać jednak objawy typu miejscowego, czyli bolesność uciskową, bóle, dyskomfort w worku mosznowym, uczucie ciężkości jąder/jądra. Powikłaniem występowania żylaków powrózka nasiennego jest dość często niepłodność. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Muchomorek

Witam, a gdzie najlepiej na Śląsku zoperować żylaki powrózka nasiennego? Mam obustronne żylaki, czy to się robi za jednym razem czy na dwa razy? Jakie mogą być konsekwencje tego zabiegu? Powinienem się poddać temu zabiegowi ponieważ bolesność jąder nie daje mi spać w nocy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×