Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powiększone więzły chłonne to coś poważnego?


Gość dominika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , prosze mi powiedziec czy od przeziebiena tzn, lekkiej goraczki 37,6 C moga sie powiekszyc wiezly chlonne nadobojczykowe ? albo moze takie malutkie guleczki po obu stronach dolnej szyji maja wszyscy ?poruszaja sie z latwoscia i sa strasznie malutkie, nie widac ich oraz naprawde musze sie nameczyc zeby je znowy znalesc. poniewaz naczytalam sie ze powiekszone wizly chlonne nadobojczykowe sa wzawsze jakims nowotworem , czy to prawda ? tylko ze ja nie mam zadnych objajow nowotworow... tylko straszny bol gardla i migdalkow . prosze o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz dziekuje za odpowiedz , poniewaz dzisaj wybrala sie do dr . wczasie wizyty dr powiedziala ze więżły chłonne nie sa złosliwe jezeli maja ponizej 1 cm wielkosci . takze moj nie ma nawet 0,5 cm :) i powiedziala ze takie guleczki na mojej dolnej czesci szyji to nie sa wezly chlonne lecz (nie pamietam jak to pani dr ujela ) cos wyskoczylo poniewaz dotykalam szyje parenascie razy dziennie . dostalam antybiotyk na migdalki -mam tylko zwykle zaczerwienione. i dodala pani dr ze mam nie obmacywac mojej szyji, bo nabawie sie nerwow. powiedziala ze mam sie zglosic jezeli wezly chlonne powieksza sie do tego stopnia na szyji gdy je bedzie widac golym okiem . zbadala moje pachwiny oraz pachy , nic nie wyczula. dziekuje -pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , prosze mi powiedziec czy od przeziebiena tzn, lekkiej goraczki 37,6 C moga sie powiekszyc wiezly chlonne nadobojczykowe ? - tak może się zdarzyć albo moze takie malutkie guleczki po obu stronach dolnej szyji maja wszyscy ? - nie mają, to raczej powiększone węzły chłonne, najlepiej, aby zbadał to bezpośrednio lekarz, mnie trudno ocenić bez badania poniewaz naczytalam sie ze powiekszone wizly chlonne nadobojczykowe sa wzawsze jakims nowotworem , czy to prawda ? - to tylko podejrzenie, jednak w przypadku istnienia stanu zapalnego raczej nie podejrzewa się, że węzły chłonne mogą być zmienione nowotworowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×