Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość wnuczka

Corporis ventriculi i wycinek carcinoma mucocellulare

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wnuczka
Mój dziadek ma 76lat dostał skierowanie do szpitala gdyż nie umiał za dużo jeść, trochę zjadł i czuł sie pełny jakby mu coś w przełyku stawało. Po pobraniu wycinka z żołądka okazało się że ma raka żołądka. Opis wyniku był taki stwierdzono: corporis ventriculi. Reszta opisu to: narząd wycinek carcinoma mucocellulare. Narząd wycinek mucykarmin dodatni ++++ Proszę o interpretacje tego wyniku. Lekarz znów dał mu skierowanie do szpitala na wtorek, mają zrobić jeszcze jakieś drobne badania i czego go operacja wycinanie całego żołądka. Czy operacja ta jest trudna? Jak potem można żyć bez żołądka? Co można jeść? Czy są jakieś przeciwwskazania? I jakie są dalsze rokowania? Bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Wynik badania histopatologicznego to rak śluzowokomórkowy znajdujący się w trzonie żołądka. Jedynym skutecznym leczeniem jest całkowita resekcja żołądka. Operacja należy do tych trudniejszych i wymagających poświęcenia dłuższego czasu (około 4 godziny). Funkcjonowanie bez żołądka nie jest zbytnio utrudnione dla pacjenta i całkowicie realne. Trzeba potem przestrzegać zaleceń dietetycznych jakie poda lekarz przy wypisie. Jeść praktycznie mozna prawie wszystko tylko w małych ilościach i często. O rokowaniu mozna dopiero powiedzieć po operacji (wygląd narządów jamy brzusznej) i otrzymaniu ostatecznego wyniku badania histopatologicznego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Po całkowitym usunięciu żołądka przewód pokarmowy jest naprawiany w ten sposób że robi sie zespolenie przełyku z jelitem. Jest to rak wczesny, co wynika z opisu mucocellulare, czyli ograniczający się do błony śluzowej. Konieczna będzie specjalna dieta. A rokowanie zależy od tego jak przebiegnie operacja. Trzeba być dobrej myśli.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Po samym wyniku badania histopatologicznego wycinka z gastroskopii nie można ocenić stanu zaawansowania raka. Dopiero po przebadaniu całego żołądka wraz z guzem ocena bedzie właściwa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość wnuczka
Dzisiaj była operacja, usunięto tylko guz z żołądka, trochę jelita i jakieś węzły chłonne. Nie usuwano żołądka całego bo mogło by sie to skończyć zgonem. Lekarz powiedział że ciężko będzie dalej, na żołądku czy gdzieś tam w brzuchu jest jakiś brzydki obszar zaatakowany wielkości około 30x10cm. Jutro mają być dalsze konsultacje z innymi lekarzami co dalej. Być może chemioterapia. Co mam o tym myśleć?? Jakie są nadzieje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Zaawansowanie bardzo duże, rokowania złe, operacja wykonana praktycznie paliatywnie (nie usunięto całego żołądka)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość wnuczka
Co można jeszcze teraz robić by jakoś mu dopomóc?? By zastopować ten stan który jest, bo odwrócić pewnie się już za wiele nie da:( Chciałabym jakoś móc przedłużyć mu życie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Wnuczka
Mój dziadek ma 75 lat stwierdzono u niego raka żołądka. I niedawno usunęli mu cały żołądek.Teraz otrzymał wynik badania histopatologicznego i doczytałam tam,że poza guzem stwierdzono-GASTRITIS CHRONICA(++),ACTIVA(+).Metaplasia intestinalis(+++)completa. Co oznacza ten wynik? Na tym wyniku pisze także,że rozpoznanie kliniczne to-PIERŚCIENIE ZESPOLENIA.Co to oznacza? Bardzo proszę o odpowiedź,bo nie wiem co to jest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość DANUTA
mój tata ma 67 lat od miesiaca ma trudności z połykaniem, krztusi się . w szpitalu zrobiono mu gastroskopie i powiedziano ,że zle to wygląda, pobrano materiał i wynik brzmi * błona śluzowa żołądka, przełyku z ogniskami gruczolakoraka. mucykarmin ujemny. jutro ma być konsultacja onkologiczna. proszę odpisać mi co to znaczy .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Ostatnio zaktualizowane

• Gość agelmnyd
      0
    • Gość agelmnyd
      0
    • Gość agelmnyd
      0
    • Gość Patryk
      0
    • Gość agelmnyd
      0