Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy moja trzustka jest chora?


Gość Małgorzata

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Małgorzata

Zaczęło się wiele lat temu w 1996 roku,miałam atak bólu w okolicy żołądka i biegunkę. Potem była słaba i diastazy w moczu rosły (sprawdzałam to co kilka dni) urosły do 940 i zaczęl spadać bo prawie nie jadłam. Byłam u kilku profesorów i żaden jednoznacznie nie potwierdził choroby trzustki. tylko w tym pierwszym badaniu USG było o obniżonej echogenicznośći trzustki.Po jakimś czasie od pierwszej wizyty u profesora, który zlecił badanie USG( tam było idealne)zaczęłam jeść wszystko(i pewnie nie raz przesadziłam). Gdy pojawiał się bół w nadbrzuszu(OSTRY,TEMPY LUB ŚĆISKAJACY) to biegiem do gastrologa i znowu nic. To nie jest tak,że ja chce być chora ale jak mam takie doleglwości nawracające i ten ból to si e niepokoję o zdrowie! Zrobili mi TK brzucha i gastrenerolog nie stwierdził choroby trzustki, wręcz ją wykluczył. Ale kiedy mo brzuch jest duży, wyglądam jak w ciąży i ten ból to nic nie rozumiem? Kolejny profesor nie tak dawno prosił mnie,żebym przestała się badać a ja właśnie teraz znowy mam duży brzuch i ból*ŚCISKAJĄCY I TEMPY, CO MAM SĄDZIĆ LUB JAK SIĘ BADAĆ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiększenie obwodu brzucha i ból mogą być związane z nieprawidłową pracą jelit, być może też żołądka i dwunastnicy, a nie patologią w zakresie trzustki. Być może konieczne okaże się wykonanie kolonoskopii i/lub gastroskopii. Jednak o tych badaniach musi zadecydować gastroenterolog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Małgorzata

Bardzo dziękuję,lecz gastroskopię wykonywano u mnie aż trzy razy! mam refluks i to się wiąże z dietą oczywiście. Podczas ostatniej wizyty u profesora padła sugestia aby zrobić kolonoskopię ale to inwazyjne badanie a ja mam astmę i nerwicę lękową więc nie podjęłam decyzji w tej sprawie!Chyba, ze będzie to ostateczność.Zwyczajnie się boję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×