Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pęcherzyk żółciowy wypełniony w całości błotkiem żółciowym


Gość Katarzyna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Katarzyna

Moja mama ma 62 lata. Wynik badania USG mówi: *Wątroba prawidłowej wielkości o niejednorodnej, wzmożonej echogeniczności. Pęcherzyk żółciowy o pogrubiałej ścianie, ze złogiem w okolicy szyjki, wypełniony w całości błotkiem żółciowym, zagęszczoną żółcią o nierównym zarysie ścian. P.ż. w. wąski. Trzustka nie do oceny. Nareki, śledziona morfologicznie w normie. Pęcherz moczowy zawiera mało moczu. Wskazana diagnostyka TK.* Czekamy na badanie TK. Bardzo się niepokoję i proszę o informację, co oznacza ten wynik, a jeśli najgorsze, to co ją czeka i jakie są rokowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis stanu wątroby może sugerować marskość, zaś pęcherzyk żołciowy z kamieniem jest w stanie zapalnym. Zapewne będzie konieczna interwencja chirurgiczna czyli usunięcie pęcherzyka żółciowego. Dobrze by było już z tym wynikiem skonsultować się z chirurgiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację. Powiem szczerze, jest bardzo optymistyczna, bo na skierowaniu do szpitala jest rozpoznanie o treści: *zapalenie? lub NPL?* Wyszukałm w Internecie, że skrót NPL oznacza nowotwór, zaś znaki zapytania z pewnością sugerują konieczność dalszych badań, gdyż badanie USG jest zbyt mało dokładne, by jednoznacznie sformułować diagnozę. Czy wtakim razie mogę być spokojna, że to tylko zapalenie, czy powinnam się przygotować na najgorsze. Proszę o szczerą i dokładną odpowiedź, bo oczekiwanie i niepewność staje się nie do zniesienia, zwłaszcza, że mama ostatnio czuje się lepiej i nawet nie przypuszcza, co może ją czekać. Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie - w rozpoznaniu napisane jest również *postępujące wyniszczenie* (mama w przeciągu pół roku schudła 20 kg, ale myśleliśmy, że to skutek wieloletniej cukrzycy, którą zdiagnozowano właśnie pół roku temu). Czy w przypadku zapalenia pęcherzyka, bądź uszkodzenia wątroby też występują takie objawy, czy świadczą one raczej o poważniejszym schorzeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×