Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Adam

Jak wygląda życie po wycięciu przysadki mózgowej?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Adam
Czy po wycieciu tego narzadu bez komplikacji mozna normalnie funkcjonowac, pracowac (praca biurowa)? jak wyglada zycie po takiej operacji?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Tak oczywiście można. Trzeba tylko zażywać odpowiednie leki uzupełniające poziom hormonów we krwi według zaleceń endokrynologicznym. Dalsze życie będzie wyglądało jak dotychczas.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Brat
Witam, mam pytanie jak wygląda przyjmowanie chormonów bez przysadki mózgowej tzn. skąd lekarze wiedzą co przepisać i w jakich dawkach?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kasia
Hej ja jestem po operacji miałam wtedy 9 lat ..... miałam torbiel na całej przesadce w siodle tureckim i na ta chwile zażywam hormony tarczycy , nadnercze .... Żeby mieć okres muszę zaznaczy leki Brałam również hormon wzrostu .... Mam teraz 28 Jeśli chodzi o życie i normalne funkcjonowanie to jest raczej normalne .... możne bardziej się stresuje i jestem bardziej wybuchowa ale to własnie przez brak tych hormonow ....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Martini

Dzień dobry. Ja też nie mam przysadki - torbiel siodła tureckiego. No i teraz mam moczówkę prostą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.