Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość DominikS

Parcie na stolec po wycięciu guza jelita grubego

Rekomendowane odpowiedzi

Gość DominikS
Witam. U bliskiej mi osoby wycięto guza jelita grubego. Jelita udało się połączyć i obyło się bez stomii. Niestety po powrocie do domu rozpoczęły się problemy z pracą jelit. Szczególnie uciążliwe jest parcie na stolec, często bez możliwości wypróżnienia się. Proszę o pomoc jak sobie radzić w takiej sytuacji. Czy oprócz odpowiedniej diety jest coś co może przynieść choremu ulgę. Proszę o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Najlepiej w tej sprawie porozumieć się bezpośrednio z lekarzem. Są różne farmaceutyki dostępne jedynie na receptę normujące odpowiednio pracę jelit.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anna
U mojego męża są takie same objawy , byliśmy u kilku lekarzy i mówią , że to są objawy oczyszczania jelita po radioterapii, którą przeszedł przed operacją , ale to było 11 tygodni temu. My też doszliśmy do wniosku , że pomogłyby środki na wyregulowanie pracy jelit. Mamy rację? Jeszcze chciałam się spytać , czy kolonoskopia po takim czasie od operacji , to nie zawcześnie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Swobodnie można wykonać kolonoskopię po około 3 miesiącach od zabiegu na jelicie grubym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość JUSTYNA
u mojego taty również są takie objawy i każdy lekaż do którego się uda twierdzi że to normalne i trzeba to przejść

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.