Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Wojciech

Nadwyrężenie czy zapalenie w pachwinie?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wojciech
Kilka dni temu znosiłem z 2 piętra pralke. Jestem osobą dość wysoką (196 cm) i idąc w dół po schodach byłem mocno pochylony. Pralka swoje ważyła. Od tego dnia czuję mrowienie w pachwinie prawej, ale nie cały czas (15 lat temu miałem usuwany wyrostek). *Czuję* też czasem prawe jądro. To *czucie* nie jest ciągłe. Odczuwam to jądro co jakiś czas, ale jak zacznę badać to jądro to to dziwne uczucie w jądrze przemija. 2 dni temu czułem też mrowienie na wysokości kolana i wzdłuż uda oraz u podstawy penisa. Jak leżę ból znika. W nocy nie boli. Czy objawy mogą wskazywać na przepuklinę czy uszkodzenie jąder? Może to być nadwyrężenie czy raczej przepuklina? Dyskomfort się nie nasila od poniedziałku. Więc jeśli byłoby to zapalenie jąder to czy może to prowadzić do niepłodności? CZy jeśli się ból nie zwiększa i znika po rozpoczęciu dotykania jądra to czy może to być jakiś nietypowy objaw zapalenia jądra?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Nie jest to raczej stan zapalny jądra. Należy wykluczyć przepuklinę pachwinową. W tym celu należy skonsultować się z chirurgiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Wojciech
Czy przepuklina pachwinowa może być niewyczuwalna przy badaniu dłońmi przez lekarza? Czy nadwyrężenie mięśni może się tak właśnie objawiać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Nadwyrężenie mięśni tez tak może się objawiać. A badanie ręką przez doświadczonego chirurga wystarczy, aby rozpoznać lub wykluczyć przepuklinę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ossrox
Nadwyrezenie miesni kregoslupa. Jadro boli bo nerwy sa polaczone

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.