Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Renata

Cechy zapalenia tarczycy wysokie anty-TPO

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Renata
Dzień dobry, Mam 31 lat. Przez dłuższy czas leczyłam się z powodów ginekologicznych. Teraz Pani doktor pozwoliła mi wreszcie zajść w ciążę. Ale czy to teraz dobry moment ? Zrobiłam badania tarczycy. Oto wyniki: TSH 2,79, FT4-1,05, anty - TPO - 540,25 , anty TG - 4,21 USG tarczycy: Tarczyca: dwupłatowa w typowej lokalizacji o wymiarach płatów: Prawy płat: 22x15x50 V=8,5 ml Lewy płat 20x15x50 V= 7,8 ml Węzina: 4,5 mm Objętość gruczołu: 16,3 ml. W prawym płacie bez zmian ogniskowych. W lewym drobne bezechowe zwyrodnienia płynowe o śr. ok. 2,4-2,8 mm. Poza tym zmiana ogniskowa płynowo-lita, hipoechogeniczna o średnicy ponad 6mm. z obwodowym unaczynieniem w PD. Perfuzja miąższu nie wzmożona. Węzły chłonne na szyi - nie powiekszone. Wnioski: wole guzkowe lewego płata. Muszę dodać jeszcze moje objawy złego samopoczucia: ogólne osłabienie , senność, ciągłe zimno, zmęczenie, bóle mięśni nóg, sucha skóra, suche włosy, wypadające włosy bardzo, duży apetyt, wypryski podskórne bolące , opóżnienie miesiączek. Bardzo proszę o interpretację wyniku bo wizyta dopiero za 2 tyg a ja już warjuję. Czy wogóle będę mogła zajść w ciążę ? Czy to bardzo poważne? Dziekuję bardzo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
W badaniach laboratoryjnych ma Pani cechy zapalenia tarczycy wysokie anty-TPO patrz: http://www.laboratoria24.pl/lab/_badania.php/id/147 Klinicznie cechy niedoczynności tarczycy, a w USG wole guzkowe lewego płata tarczycy Trzeba wyrównać poziomy hormonów tarczycy we krwi, opanować proces zapalny tarczycy, a zapewne uda się Pani zajść w ciążę. Musi leczeniem zająć się endokrynolog. W przypadku niedoczynności tarczycy zajście w ciążę jest znacznie utrudnione. Niedoczynność i stan zapalny musi zostać opanowane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Renata
Dziękuję Panie doktorze. Jestem bardzo wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Małgosia, 48 lat
Gdzie można zrobić badanie hormonów tarczycy? Pani doktor podczas badania USG stwierdziła u mnie guzek na tarczycy i zaleciła mi takie badanie, ale w moim Oddziale ZoZ lekarz pierwszego kontaktu powiedział mi, że nie może wykonać badań wszystkich hormonów, a jedynie zlecił TSH. Czy to wystarczy, aby określić nadczynność lub niedoczynność tarczycy i ustalić leczenie? Dodam, że mam liczne niepokojące i dokuczliwe objawy: silne uczucie wzburzenia i rozgniewania, poirytowania z byle jakiego powodu, brak cierpliwość, wybuchowość, bardzo duży apetyt, a nie tyję, wypadanie włosów, bezsenność, rozdwajanie się paznokci. Proszę o odpowiedź Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.