Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Refundacja obrzezania przez NFZ


Gość Michał

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie: w jakich wypadkach obrzezanie jest refundowane przez NFZ? Tylko w przypadku stulejki itp? Co w wypadku chęci wykonania zabiegu ze względów religijnych lub estetycznych ( prosaki na napletku). Jak zapisać się na taki zabieg? Czy idzie się najpierw do lekarza rodzinnego itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabiegi są refundowane tylko w przypadku stulejki. Najlepiej iść z tym problemem do lekarza rodzinnego, który wystawi skierowanie na konsultację do urologa. Urolog jeśli stwierdzi, że istnieje potrzeba leczenia operacyjnego skieruje do szpitala na zabieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość genio2311

Witam. Mój problem polega na tym, iż mam problem z zbyt długim napletkiem. W efekcie podczas wzwodu napletek nie schodzi i nawet jeszcze troche wystaje. Dodatkowo mam odparzenia od moczu, gdyż nawet jeśli podczas oddawania moczu ssune trochę napletek, jeśli znów go puszcze resztki moczu zostaną i odparza mnie. Próbowałem już wszelkich metod higieny i nic nie pomaga. Udałem się do lekarza, który przepisał mi Triderm do sparowania napletka i poinformował, że jeśli nie pomoże to trzeba operacji, ale ta nie jest refundowana. I stąd moje pytanie- czy lekarz chce mnie naciągnąc bo to nie jest mój wymysł tylko ewidentny problem medyczny, który jest refundowany. Dlaczego lekarz nie chce mnie skierować z refundacją, czy lepiej kiedy zachoruje bardziej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem ze zbyt długim napletkiem. Otóż nawet we wzwodzie nie schodzi z żołędzi a na dodatek nawet jeszcze wystaje. Na dodatek powodu to, że mam odparzenia od moczu, gdyż pomimo starań i dbania o higiene zawsze troche moczu po jego oddaniu zostanie. Lekarz przepisał mi Triderm, lecz poinformował, że jak nie pomoże to czeka mnie operacja za ok 1 tys. zł . Wyczytałem, że nfz refunduje zabieg obrzezania z powodów medycznych. Moim zdaniem u mnie występuje taki powód, bo poza względami estetycznymi ma to też dla mnie wzgląd medyczny bo napewno mocz nie może drażnić napletka przez reszte życia a mam dopiero 21 lat. Jak uzyskać refundację nfz, gdyż smarowanie maścią nie rozwiązało problemu wogóle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×