Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość grazyna

Guz po uderzeniu w pierś

Rekomendowane odpowiedzi

Gość grazyna
Moja 13 letnia córka uderzyła się podczas zabawy w piers, pod brodawką zrobił się jej od razu wyczuwalny ale niewidoczny golym okiem guzek wielkości ok. 2 cm, czy to normalny objaw? czy samo zniknie? czy koniecznie trzeba iść do lekarza?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
To być może drobny krwiak, typowa zmiana pourazowa. Jeśli nie wchłonie się w przeciągu 1-2 tygodni radzę w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z lekarzem rodzinnym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość grazyna
dziękuję za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość grazyna
wynik USG mojej 13 letniej córki: Piersi o gęstymutkaniu gruczołowym z elementami mastopatii, typowo zlokalizowanymw obszarach zabrodawkowych i przybrodawkowych obszarach kwadratów. Klinicznie namacalne zgrubienie w kwadracie dolnymzewnętrznym piersi prawej,tuż przy brodawce,przedstawia się w badaniu USG jako dobrze odgraniczona hypoechogeniczna zmiana ogniskowa dwukomorow, większa z komór wielkości ok.7x8x4 mm, o ultrasonograficznych cechach zmiany łagodnej- gęsta powikłana torbiel, ewent.włukniakogruczolak. Doły pacgowe bez wyodrębniających się ogniskpodejrzanych. W:Dysplasia fibrosa. Tu(bengin.susp.-cystis?fibroaenoma?) mammae dex.sosp./weryfikacja BAC po badaniu kazano pojsc mi z corką do chirurga onkologa, ktory powiedzial ze to związane jest z okresem dojrzewania, kontrola za 2 miesiące i robic okłady z altacetu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.