Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Mnogie wrzody żołądka


Gość Anka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Prosze o jakieś wskazówki . Opis badania gastroskopi. Przełyk -prawidłowy,linia graniczna reguralna. Żołądek:Wpust i część podwpustowa bez zmian .Żołądek zawiera niewielką ilość treści śluzowej podbarwionej żółcią . Układ fałdów śluzówki prawidłoy. Ściany żołądka podatne na insulfację powietrza. Błona śluzowa całegożołądka przekrwiona,miejscami grugkowa. Część przedodżwiernikowa zniekształcona z widocznymi 7 niereguralnymi wrzodami. 5 z nich ma srednicę 5-7 mm. Dwa największe mają śr.ok.20 mm,obwałowane z twardym modzelowatym dnem pokrytym włóknikiem-wicinki. Odżwiernik symetryczny. Dwunastnica.-opuszka dwunastnicy przekrwiona.Część pozaopuszkowa prawidłowa. Test H .pylori[-]wycinki Rozpoznanie .Ulceara No VII partis praepyloricae ventriculi.Gastris chronica et duodenitis. Lekarz robiacy gastroskopię zalecił zabieg operacyjny po otrzymaniu wyniku badania hist-pat. Z niecierpliwością czekam na ten wynik . Bardzo proszę o ocenę czy faktycznie powinnam poddać się tej operacji . Obecnie przyjmuję Anestelok 40 mg .2x dziennie przez 2 tygodnie a dalej 1x dziennie przewlekle . Moja przygoda z zołądkiem zaczęła się gdy dostałam temperaturę i po zazyciu polopiryny i pyralginy na zbicie temperatury dostałam mdłości i torsjii po czym zasłabłam kilkakrotnie .Zostałam zabrana do szpitala i jednym z badań była gastroskopia . Jeszcze raz bardzo proszę o jakąś radę i wskazówki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno należy poczekać na wynik badania histopatologicznego. W zależności od wyniku badania histopatologicznego dopiero zadecydować o dalszym sposobie postępowania. Wątpię, że jakikolwiek chirurg podejmie się leczenia operacyjnego jeśli wynik wykaże tylko stan zapalny. Jeśli okaże się, że owrzodzenia są na podłożu stanu zapalnego dobrze by było właśnie spróbować leczenia zachowawczego (leki plus dieta). Po taki leczeniu ewentualna kontrola po około 3 miesiącach. O wszystkim jednak musi zadecydować gastroenterolog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie doktorze ,dziekuję bardzo za szybki odpowiedz.Ta odpowiedz troche mnie uspokoiła.Choć nadal czekam w niepewności na ten wynik.Czy ten lek Anesteloc jest wystarczający?aby wyleczyć te wrzody.Dietę oczywiscie stosuję jak narazie nie mam żadnych ból żoładka jedynie uczucie pełności. Mam nadzieje ,ze w Nowyroku to wszystko sie wyjaśni. Z pozdrowieniami Anka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×